כתבות נבחרות

ביוליין
מה הוא העתיד של ביוליין?

חשוב לדעת, כי כאשר מדובר על המניות של חברת ביוליין, אין שום דבר שהוא ממש צפוי - הן לכיוון של עליה והן לכיוון של ירידה. מי שבחן לאחרונה את המניה של ביוליין ראה כי לאורך השנה היא חוותה ירידות חדות ביותר, אך דווקא נכון לחודש אפריל 2013, היא נמצאת במגמה של עליה חדה ביותר בבורסה. אם כן, איך זה שמדובר על מניה שיש לה תנודות רבות קיצוניות כל כך? מה מביא לכך בפועל? לצורך כך, יש להבין את תחומי הפעילות של החברה.

כך החברה עובדת הלכה למעשה

העיקרון של חברת ביוליין הוא בעצם באיתור, רכישה ופיתוח של תרופות שונות כאלה ואחרות בשוק, תוך כדי התבססות על כלים ביו טכנולוגיים שונים. חשוב להבין כי החברה לכשעצמה לא ממציאה רעיונות של תרופות. ההפך הוא הנכון במקרה זה - היא מאתרת רעיונות שונים במחקרים ביוטכנולוגיים ורפואיים מרחבי העולם, רוכשת עבורם את הזכויות, וזאת לאחר שבדקה את הפוטנציאל שלהם, ולאחר מכן עוברת בעצמה לפיתוח של התרופות, וכך היא יכולה למכור אותן וכמובן להרוויח את הכסף.

במה החברה מיוחדת?

חברת ביוליין היא חברה יחסית יוצאת דופן בנוף המקומי וגם העולמי, שכן כאמור החברה לא מביאה רעיונות חדשים בעצמה, אלא ניתן לדמותה למעין ציידת כישרונות של רעיונות לפיתוח תרופות שונות ברחבי העולם כולו. ההון של החברה מבוסס על כך שהחברה רוכשת את הפטנט עצמו, רושמת את זכויות היוצרים, ומשקיעה כמובן הון משלה בפיתוח התרופה לצורך כך. ברגע שהתרופה משווקת לשוק הכללי - הרווח נעשה גבוה מאד מן הסתם.

ומה הכיוונים הצפויים בהמשך הדרך?

נכון להיום, חברת ביוליין עדיין לא יצרה באופן מלא תרופות, אשר שווקו לשוק הכללי. יש כמובן לזכור כי התהליך של יצור ושיווק של תרופה נמשך לאורך שנים. לכן, מי שמשקיע במניות של החברה, ראוי שיסתכל על כך בתור השקעה אפשרית לטווח הארוך, וכמובן יבחן את המצב הפיננסי של החברה בשנה האחרונה, ויחליט האם זו חברה שמתאימה להשקעה מטעמו.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010