כתבות נבחרות

בריכות נוי
בריכות נוי בעיצוב גינת הבית

תחום הנוי ועיצוב הגינות הפרטיות הוא תחום מפותח מאוד בישראל כיום, הכולל בתוכו אינספור אביזרי עיצוב שונים ומעניינים אותם ניתן למצוא בגינות שונות ברחבי הארץ. אחד האלמנטים המעניינים ביותר בתחום זה הוא ללא ספק בריכות נוי.

בריכות נוי, בשונה מבריכות רגילות (בריכות שחייה וכד'..) הן בריכות אשר כשמן כן הן - מיועדות אך ורק ליופי, ולא לרחצה (של בני אדם לפחות...). בריכות נוי ניתן למצוא במגוון רחב של צורות, עיצובים וסגנונות, כאשר כמובן שניתן להוסיף להן ככל העולה על יד הדמיון – צמחים כאלו ואחרים, דגי נוי, אביזרים נלווים וכד'.


בריכות נוי ואביזרים נלווים

אז אילו אביזרים נלווים מעניינים ניתן למצוא כיום בשוק בגינון עבור בריכות נוי? בתור התחלה, קיימים צמחים רבים אשר מיועדים בדיוק למטרה זו – לגדול על מים. זה יכול להיות פרחים וצמחי מים מובהקים כמו לוטוס וכד', וזה יכול להיות צמחים רגילים המונחים בעציצים עם אדמה ליד הבריכה, ומעטרים אותה בעליהם ופרחיהם. בנוסף, אנשים רבים מקשטים את בריכות הנוי שבגינה הפרטית שלהם באמצעות צמחים מלאכותיים מפלסטיק, אשר נראים אמיתיים אך אינם מתייבשים או מקבלים מחלות כאלו או אחרת.


דגים ופסלונים

בנוסף לצמחייה לעיטור בריכות נוי, כמובן שאלמנט נפוץ מאוד בבריכות נוי הוא דגים כאלו ואחרים. הדגים הנפוצים ביותר שרואים בדרך כלל בבריכות נוי הם דגי זהב או קרפיונים מסוגים שונים, אך כמובן שניתן לשים עוד מגוון רחב של דגים בבריכת נוי ממוצעת. הדגים מעניקים לגינה שלכם נופח חדש ומרהיב – משהו חי ופועם באמצע הגינה שלכם, תמיד.


טיפוח לאורך זמן

יש לקחת בחשבון כי הם גם דורשים מכם טיפול עודף מסוים, שכן בעלי חיים באשר הם (ובכלל זה גם דגים) דורשים טיפול לפחות מדי כמה ימים (האכלה, ניקוי הבריכה וכד'..).
מלבד דגים או צמחים, ישנם הרבה מאוד אביזרים המשמשים לקישוט ועיטור בריכות נוי. למשל – מזרקות כאלו או אחרות הגורמות לרעשי פכפוך תמידיים בגינה, פסלונים קטנים הקשורים למים ועוד.


פנג שואי

פעמים רבות, מומלץ להתייעץ עם יועצת פנג שואי לפני קביעת המיקום של בריכת נוי בחצר הבית. אביזרים כמו בריכות ומזרקות הינם בעלי השפעה אנרגטית חזקה על מרחב הגינה ועל החיים שלנו. ניתן לנצל את אביזרי הקישוט להבאת יותר שפע אל תוך החיים שלנו.
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010