כתבות נבחרות

חטופים 2
 
סדרת הדרמה חטופים 2 תמשיך את קודמתה וזאת לאחר עונה מוצלחת במיוחד כדרמה הנצפית ביותר לשנת 2010. הסדרה חטופים הייתה מדורגת במקום השלישי עם 24.8% רייטינג ולפי שעה מדובר על אחת הדרמות הטובות של השנים האחרונות.
 
הסדרה מדברת על קבוצה של יחידת מילואים אשר נשלחה לעומק לבנון כדי לבצע פעולה חשאית כנגד בכיר של ארגון טרור. אותה פעולה נכשלה ובמהלך פעולת החילוץ שלושה מאנשי המילואים נשבו. לאחר שבע שנים הם חוזרים הביתה בעסקת שבויים, שניים חוזרים חיים ואחד חוזר בארון.
 
בסדרה חטופים מתבצעות קפיצות אין סוף בין הימים שלפני החטיפה ובין הימים שלאחריה, במהלך הסדרה אנו נחשים למערכות היחסים המורכבות של החטופים עם בני משפחותיהם טרם החטיפה ואחריה. כמו כן, אי אפשר להתעלם מהעובדה ששבע עשרה שנה חלפו וכולם כבר השתנו לחלוטין.
 

קצת על הדמויות :
 
כאמור הסדרה עוסקת בחייהם של שני החטופים נמרוד קליין ואורי זך. נמרוד הוא מלח הארץ, הוא מושבניק מהשרון לו אישה וילדה אך הוא מוצא עצמו פתאום מאחור וזאת ללאחר שלפני החטיפה הוא תמיד היה המוביל. נמרוד רוצה להראות לכולם שהוא בסדר אך מבפנים הסיוטים בלילות ופרצי האלימות במשך היום גורמים לדרמות לא מעטות וישנה תחושה מתמדת שהוא נמצא על הסף.

 
חטופים
 
 

אורי זך הוא הניגוד המוחלט של נמרוד, הוא ילד טוב וביישן אשר מגלה כי אהובת נעוריו נורית לא חיכתה לו, אורי שרד את תקופת השבי באמצעות קשרים מיוחדים עם החוטפים. את הקשרים הללו ואת הסתירות הרבות שבין גרסאות השניים יחקור פסיכולוג צבאי שעד מהרה יבין שיש מתחת לפני השטח סיפור נוסף וסבוך יותר ממה שדמיין.
 
מלבד שני הדמויות הראשיות ישנן הדמויות הנוספות של הנשים, האחים, המשפחות והילדים. ההתמודדות עם חזרתם של החטופים מציבה בפני רבים מהם שאלות קשות על הבחירות שעשו בחיים.
 

מדוע כדאי לראות חטופים 2 ?
 
העונה הראשונה השאירה את הצופים סקרנים וזאת משום שנשארו שאלות רבות פתוחות בנוגע לעתידם של הזוגות ושל שני החטופים. חטופים 2 יהווה המשך לתסבוכות הרבות אליהן נקלעו הדמויות
 
הדרמה חטופים 2 כמו קודמתה תמשוך אליה קהל צופים לא מבוטל וזאת משום העובדה שלא מדובר בסיטואציה זרה לנו, במדינת ישראל חטיפה כגון זו היא תרחיש אפשרי ואמיתי וכמו המשפחות השונות בסדרה כך גם חיים של מספר משפחות בישראל.
העלילה ממשיכה להתמקד סיפור שמאחורי החטיפה, בקשר של החטופים עם החוטפים ובכשרות אותו קשר.

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010