כתבות נבחרות

חיסונים למטיילים
חיסונים למטיילים - טיול ללא הפרעות

סוף כל סוף הגיע הטיול לחו"ל לו ציפינו זמן כה רב. התוכנית כבר מוכנה עד פרטיה הקטנים ביותר. יש כרטיסי טיסה, אנחנו יודעים בדיוק איפה נהיה לפחות בתחילתו של המסע, ההתרגשות גואה ונדמה שגם המזוודות כבר מאיצות בנו לזוז, וכמה שיותר מהר.

אבל רגע, זיכרו חיסונים למטיילים! האם זוהי עוד משימה לעשות בין כל הארגונים השונים, או שניקח סיכון, אפשר לחשוב, מה כבר יכול לקרות לי בחו"ל?... התשובה, כמו כל דבר בחיים, מתחלקת למספר חלקים ותלויה בזמן הטיול, האזורים בהם אנו חושבים לבקר וגם ההרכב- ילדים, בני נוער, מבוגרים וכו'.


חיסונים למטיילים - אזורים בסיכון

במקומות כגון אפריקה ודרום אמריקה אין בכלל שאלה של כדאי. ללא החיסונים הנדרשים, אשר אותם יש לעשות במרווחים מאוד ספציפיים של זמן, אף אחד לא יאפשר לכם יציאה מן הארץ והמזוודות יכולות לנדנד, זה לא יעזור.

חיסונים למטיילים הם חובה אם אתה יודע שאת מרבית זמנך אתה הולך לבלות ביערות הגשם בג'ונג'ל נידח זה או אחר, רק אתה והיתוש הזה וחבריו של היתוש הזה, כל כך שונים כולם וכל כך מסוכנים בה העת. חיסונים הם הכרח גם אם את מודעת לכך שהאזורים בהם תהיי במהלך הטיול הם אינם תמיד קרובים באופן ברור למערכת תברואה ממוסדת ויציבה.


חיסונים למטיילים - ילדים

תכנון טיול יכול להיות חוויה לגמרי אחרת מדברי היום יום שבשגרה. הגלישה האין סופית באתרי תיירות ופיתויים כה רבים בחוברות הפרסום השונות. הלא נודע הוא לעיתים אתגר גם עבור המטייל הכי בוגר ובעל נסיון, ומה עם טיול עם ילדים? זוהי חוויה אחרת לגמרי וישנו מימד נוסף להתרגשות.

ילד חולה בחו"ל זהו התסריט הרע ביותר שיכול לקרות ולכן ממליץ רופא המשפחה על מגוון רחב מאוד של חיסונים למטיילים, שמחושבים גם הם לפי זמני ויעדי הטיול.


חיסונים למטיילים - מחלות אקזוטיות ואחרות

ישנן מחלות אקזוטיות ואלה השכיחות יותר באזורי טיול נפוצים יותר. עבור כל אלה ישנם חיסונים מתאימים. אם זהו חיסון כנגד מחלת הטיפוס, הנגרמת מחיידק הסלמונלה, הקדחת הצהובה המועברת על ידי יתושים, דלקת קרום המוח- המועברת גם היא על ידי יתושים ומצוי בכל יבשת אסיה ובייחוד באזורים החקלאיים הנידחים והחמים שבסין, קוריאה ויפן.

כמובן שישנן מחלות הנגרמות עקב מחדלי היגיינה, כגון צהבת A ואותן ניתן למנוע באמצעות הקפדה על היגיינה של מזון ותברואה כללית. ולאחר נקיטת האמצעים הדרושים, כל שנותר הוא ליהנות.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010