כתבות נבחרות

חלומות ופירושם

מאת: רונית אלקיים

ממלכת הלא-נודע

חלומות הם אחת התופעות האנושיות הנפוצות, שבנוסף לתפקידן הפיסיולוגי החיוני הם גם מהווים חלון למעמקי התת מודע. זוהי תופעה שנפוצה גם בקרב חיות, ועל אף היותה סובייקטיבית לחלוטין, היא מעוררת עניין רב בקרב מדענים אשר הגיעו למסקנה כי מדובר בתחום בעל פוטנציאל עצום לחקר התודעה האנושית, המשפיע על מהליכינו ותוכניותינו בחיים.

היום, רבים מהאנשים, מכל שבכות האוכלוסייה, נעזרים בפותרי חלומות המדריכים אותם בחייהם. למעשה, התחום של חלומות ופירושם, זוכה היום ליותר ויותר הכרה ופופולאריות, תוך שהוא מציע לכל אחד כלים מעשיים לפתרון חלומות עצמאי.

חלומות ופירושם


חלומות ומיסטיקה

גם במסורת היהודית קיימת תורה שלמה של חלומות ופירושם. מיסטיקנים מומחים מתחום הקבלה והתקשור מסוגלים לפרש עבורנו חלומות משמעותיים ולעזור לנו לקלוט מסרים מן הנשמה והלא מודע. במקרים מסוימים, סמלים בחלום מסמלים גם חוויות קשות מגלגולים קודמים. מיסטיקנים מסוגלים להבחין אם יש לחלום משמעות יוצאת דופן עבורנו.


חלומות ופירושם – משמעויות

חלומות ופירושם זהו לרוב עניין מאוד סובייקטיבי התלוי במידה ניכרת במפרש החלומות עצמו כמו גם באופיו ובמודעת העצמית של האדם החולם. הרי כמו שכולנו שונים זה מזה, גם הדעות והאמונות שלנו שונות בתכלית וזו הסיבה שפירוש מושלם ויעיל של החלום יעשה אך ורק על ידי החולם עצמו.

מה גם, למרות שישנם סימנים רבים הנחשבים כסימנים אוניברסאליים כמו מוות ולידה, המבטאים את אותם הדברים אצל כולנו, ישנם סימנים אישיים המובנים רק לחולם עצמו.

חלומות ופירושם בקבלה


פירוש חלומות – סוגי חלומות

החלומות של מרבית בני האדם נחלקים לכמה סוגים עיקריים. הסוג הראשון אלה הם חלומות נבואה בהם החולמים מקבלים מסרים על דברים שיקרו לו ולמכריו. לעיתים אפשר לראות מוות של אדם קרוב אומנם חשוב לזכור כי לא מדובר בנבואה של מוות אלא בסימן של שינוי, סוף מצב, חידוש יחסים והתחלה חדשה.

הסוג השני הם חלומות מסע אסטראליים שלוקחים את החולם לרבדים חדשים ולמרחבים האינסופיים של היקום, בהם הוא מתבונן מהצד על חייו. הסוג שלישי הם חלומות כתוצאה ממחשבות ודאגות המטרידות אותנו ביום יום, כאשר לרוב הן חלומות מוקצנים וגרוטסקיים.


חלומות ופירושם – יומן חלומות

התחום של פירוש חלומות לא יכול להתקיים בלי שזוכרים את תוכן החלומות. יומן חלומות זהו אחד הכלים הנפלאים והיעילים שיכולים לסייע לכל אחד מאיתנו לזכור את חלומותיו . הרי לרובינו יש נטייה לשכוח את החלום כבר בעשרת הדקות הראשונות של הבוקר ומי בכלל יכול לזכור את כל הפרטים החשובים שראינו וחווינו.

בגלל אורך החיים המטורף בו אנו חיים, רובינו נאלצים לוותר על האפשרות להיעזר במסרים שהיקום שולח לנו לעזרה באמצעות החלומות. בשביל זה הגיע לעזרתנו פטנט נפלא הקרוי יומן חלומות, בו אנחנו צריכים לרשום בפירוט רב את כל חלומותינו. מומלץ להניח אותו בסמוך למיטה ומיד לאחר יקיצת הבוקר להקדיש כמה דקות לכתיבה של החלום. אחר כך, בזמן פנוי אפשר לקרוא את הכתוב וכך לנתח את המסר.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010