כתבות נבחרות

טיול לאנטארקטיקה

אנטארקטיקה היא היבשת הנעלמת. רבים מאיתנו לא ראו או שמעו עליה מעולם, אך עדיין טיול לאנטארקטיקה הוא טיול מבוקש ביותר בקרב תיירים מכל העולם. שם היבשת מורכב משתי מילים: "אנט"-שפירושה מול, ו-"ארקטיקה"- שפירושה הקוטב הצפוני. איך ניתן להגדיר טוב יותר את מיקומו של הקוטב הדרומי מאשר "מול הקוטב הצפוני"? התיירות לאזור פורחת, ולכן טיול לאנטארקטיקה הוא אחד החיפושים המבוקשים בקרב סוכני הנסיעות. זהו לא הטיול הזול ביותר שתוכלו למצוא, אך הריגוש שווה כל שקל.

טיול לאנטארקטיקה יהיה לרובנו חוויה חד פעמית, ועל כן הבאנו כמה עצות שימושיות:

מתי נוסעים?

טיול לאנטארקטיקה נערך בזמנים מאוד מסוימים בשנה. החודשים האפשריים לטיול הם רק בין נובמבר למרץ. בחודשים אלו שורר קיץ בחצי הכדור הדרומי, ועל כן אפשרי להגיע לאזור. בחודשי הקיץ התיירים יקבלו עשרים שעות אור בכל יממה. שעות האור הארוכות עלולות לגרום למיעוט שינה, אך באותה מידה לריבוי חוויות.

מה אורזים אחרי שהחלטנו על טיול לאנטארקטיקה?

גם בקיץ המעלות יכולות להישאר מתחת לאפס, אז כאשר עורכים טיול לאנטארקטיקה והסביבה, חובה להתארגן בהתאם. כל אדם חייב להביא לעצמו בגדים חמים ותרמיים, מעילים וכפפות. רצוי לכל אחד לקנות מראש שקיות חימום ולהכניס לכל מקום אפשרי במעיל. השקיות יוצרות שכבת בידוד מגנות מהקור המקפיא.

איך מגיעים לאנטרקטיקה?

טיול לאנטארקטיקה מתחיל מעיר הנמל הדרומית ביותר בעולם-אושואיה. עיר הנמל נמצאת בקצה הדרומי של ארגנטינה, בקצה איזור המכונה "ארץ האש". מאושואיה יוצאות ספינות המפליגות לאנטרקטיקה, כאשר הגדולה ביותר יכולה לשאת כשלוש מאות נוסעים. מלבד הספינות הגדולות ישנן יאכטות המפליגות לאזור, אך הן אינן נוחות כאחיותיהן הגדולות והמרווחות.

מה נראה במהלך טיול לאנטארקטיקה?

הנסיעה נמשכת בדרך כלל כשבועיים ומאופיינת במראות מפעימים ומגוונים. רוב התיירים מחפשים את להקות הפינגווינים המתוקות ששוכבות לאורך הקרחונים, אך מלבדם ישנן הפתעות נוספות. אם יתמזל מזלכם, תזכו לראות להקות לווייתנים נוסעות בקרבת הספינה, ואפילו משחקות לעיתים עם הנוסעים בהתזת מי קרח. לכל אורך הנסיעה הנופים הלבנים והארוכים של אנטרקטיקה יעצרו את נשימתכם ויבהירו לכם עד כמה הבחירה בטיול הייתה נכונה. 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010