כתבות נבחרות

טיול לפירנאים
טיול לפירנאים – חוויה ייחודית בספרד :

הרי הפירנאים מהווים גבול טבעי בין צרפת לספרד והם נחשבים לאחד מרכסי ההרים היפים ביותר בעולם. בכל שנה פוקדים את ההרים ואת סביבתם מטיילים רבים מכל רחבי העולם וטיול זה נחשב מועדף על אנשים רבים.

טיול לפירנאים נחשב לטיול ייחודי שכן בהרים אלו נופים ייחודיים וחיי כפר אותם לא ניתן למצוא בשום מקום אחר בספרד. הטיול מומלץ לכל מי שאוהב טבע ותרבות ואין ספק שניתן להיתקל בשניהם בעוצמה גבוהה במיוחד.  

טיול לפירנאים

בפירנאים, למרות התיירות הרבה, הטבע נשמר בצורה יוצאת מן הכלל וזאת תודות לשמורות הטבע הרבות אליהן לא ניתן להיכנס עם רכבים. גם התרבות במקום נשמרה וניתן לראות כי בכפרים השונים ישנה שפה שונה מכל מקום אחר בספרד וכי האומנות והתיירות מהווים חלק בלתי נפרד מחייהם של התושבים.


מה נראה בעת טיול לפירנאים ?

טיול לפירנאים יכלול טיול בנופים מרהיבים, מדובר על רכס הרים בגובה 2,500 עד 3,400 מטרים אשר משתרע לאורך 450 קילומטרים. רוחבו של הרכס הוא מעל 70 קילומטרים ולמעשה הוא נמתח מהים התיכון ועד הים האטלנטי.

רוב ההר בנוי סלע גיר ודולומיט עם עמקים רבים, צמחייה אלפינית נמוכה ופארקים קסומים לצידם כפריים קטנים וחלומיים. בכל כפר ישנה אפשרות להתארח אצל משפחות בתמורה לתשלום וליהנות מהתרבות העשירה במקום. התושבים במקום מתפרנסים ממכירת דברי אומנות לתיירים והכנסת האורחים שלהם כוללת ארוחות והרבה חיוכים. אם ניתן, מצאו דרך להזמין חדר מראש כדי להבטיח לעצמכם מקום מספיק לכל המטיילים, בטיולים מאורגנים לקבוצות מארגני נושא זה מראש ולכן מומלץ לבחון זאת טרם בחירת סוג הטיול.


מה עוד חשוב לדעת על טיול לפירנאים ?

העונה המומלצת ביותר לעשות טיול לפירנאים היא יוני עד ספטמבר, אז ישנו מזג אוויר אידיאלי לטיולים. מדובר על חבל ארץ קטלוניה המפורסמת ולמעשה מדובר על האזור התיירותי המבוקש ביותר העולם אחרי פריז.  בעת הביקור בפירנאים מומלץ ביותר לבקר בפארקים הלאומיים כגון פארק אגואס טורטס בו ניתן לחזות בריכוז גדול במיוחד של הרי קרן מחודדים ואגמים גבוהים. מומלץ לבקר גם בפארק גברני בו המפל הגבוה ביותר באירופה ובפארק אורדסה.

המלצה חמה נוספת : אם לא הייתם אף פעם בחבל הארץ קטלוניה נסו לשלב את הטיול לפירנאים עם טיול קצר בעיר ברצלונה ואם ניתן נסו להגיע גם לחופי קוסטה ברווה המרוחקים מעט. מדובר על שני מוקדי תיירות מבוקשים ובהם האומנות, התרבות, החופי הנקיים והיופי מסמרי שיער.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010