כתבות נבחרות

טיפול פסיכולוגי
נפלאות הטיפול הפסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי הוא דבר מקובל בארצות רבות, ומתקשר באופן כמעט אוטומטי להתפתחות העולם המודרני. טיפול פסיכולוגי נעשה על ידי אנשי מקצוע מלומדים ומוסמכים, שפועלים על מנת לזהות פגיעות נפשיות, מועקות וקשיי התמודדות אצל בני אדם.
 
טיפול פסיכולוגי נעשה בשני שלבים עיקריים: הראשון קשור לאבחון המצב הנפשי, בדיקה ותשאול, והשלב השני קשור במציאת דרכי טיפול והתמודדות. הטיפול כולו נעשה בצורה ורבלית, כשיחה בין המטפל למטופל, כשהקשר בין השניים מהותי להצלחת התהליך. כמות המפגשים ואורך הטיפול תלויה בהמלצת הפסיכולוג, ובהתאם לניתוח הנתונים שביצע אודות המטופל.


טיפול פסיכולוגי למבוגרים

בכל גיל, שלב ותקופה בחיים אנחנו נתקלים במשברים ובדילמות שאנו מתקשים לפתור. טיפול פסיכולוגי הוא אחת המתנות הטובות והמועילות ביותר שאדם יכול להעניק לעצמו. ככל שאנחנו מתבגרים, כך מתחזקת היכולת הורבלית שלנו והיכולת לתקשר, להסביר ולהבין. מטרת טיפול פסיכולוגי למבוגרים היא בעיקר מתן כלים ופרקטיקות שיעזרו למטופל להתמודד עם הקשיים באופן עצמאי, לאחר שיסיים את הטיפול.
 
כל פסיכולוג מתמחה בתחום אחר, וכדאי לבדוק מראש האם לפסיכולוג המטפל יש ניסיון ספציפי בתחום הזה. טיפול פסיכולוגי קבוע, מוסדר ושבועי מחזק את הנפש, מאפשר לנו לשתף בדברים הכמוסים ביותר ובעיקר עוזר לנו להבין איך להתמודד עם מה שמזמנים לנו החיים.


טיפול פסיכולוגי לילדים

הורים רבים החוששים כי ילדם סובל מקשיי התמודדות כלשהם, דואגים לקבוע עבורם טיפול פסיכולוגי. במקרים רבים הטיפול מתקיים בהמלצת אנשי מקצוע, גננים, מורים ומחנכים הנמצאים עם הילד בקשר יומיומי. שפתם של הילדים לרוב אינה מאפשרת טיפול ורבלי המגיע לעומקן של בעיות, ולכן הטיפולים נעשים בדרך כלל כמעין תרפיה ואבחון בדרכים אחרות.

פסיכולוגים שמתמחים בטיפול בילד מכירים שיטות ופרקטיקות דרכן יוכלו להבין את עולמו הנפשי של הילד. במקרים רבים יעבוד הפסיכולוג הקליני במקביל עם ההורים, וינחה אותם כיצד להתמודד עם הילד וכיצד לעזור לו לעבור את הקשיים שהוא חווה.
 

טיפול פסיכולוגי – זוגי

רבים מהמטפלים הזוגיים הם פסיכולוגים קליניים בהכשרתם, שעברו דרך ארוכה כדי לקבל את ההסמכה המקצועית. טיפול פסיכולוגי המיועד לזוגות נעשה בשני מישורים: האחד, טיפול משותף לשני בני הזוג בהנחיית הפסיכולוג, והשני הוא טיפול אישי של כל אחד מבני הזוג יחד עם המטפל.

הטיפול הזוגי נועד כדי לשפר את רמת התקשורת, מידת האינטימיות, תחושת החברות, התמודדות עם קשיים ועם סוגיות של חיי המין והמשיכה. מחקרים רבים מראים כי לטיפול זוגי יש הוכחות מובהקות של הצלחה ושיפור מערכת היחסים.© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010