כתבות נבחרות

לימודי מדעי החברה
לימודי מדעי החברה – מהם ולמי מתאימים

מבין מגוון של מסלולי לימוד לקראת תואר ראשון, מוצע מסלול לימודי מדעי החברה, הנחשב בין המסלולים הפופולאריים ביותר. מסלול לימודי מדעי החברה מוצע הן על ידי האוניברסיטאות השונות והן על ידי המכללות בארץ. לימודי מדעי החברה כוללים תכנים רבים וחשובים, הנוגעים לחברה בכללותה ועוסקים בתחומים שונים, כמו סוציולוגיה, קרימינולוגיה, ניהול, כלכלה, עמים ודתות ועוד. אם לימודי מדעי החברה מעניינים אתכם, כדאי לכם לקרוא את הכתבה הבאה. מה מציעים, במסגרתם, לימודים אלה ולמי הם מתאימים? על כל זאת ועוד, בכתבה שלפניכם.


מהם לימודי מדעי החברה

לימודי מדעי החברה, הנלמדים בארץ במסגרות השונות, בוחנים אספקטים שונים הקשורים להתנהלות חברתית, תוך התייחסות לנושאים בתחום התקשורת, היחסים הבינלאומיים, חוק וממשל ומדעי המדינה. לימודי מדעי החברה בוחנים התנהגויות חברתיות שונות במסגרת תרבויות וקבוצות מסוגים שונים וחוקרים אותן לעומק בעזרת כלים מגוונים.

במסגרת לימודים אלה נחשפים הסטודנטים לתיאוריות ופרשנויות שונות הבוחנות את הנושאים המדוברים מהיבטיהם השונים. לימודי מדעי החברה לקראת תואר ראשון נמשכים שלוש שנים, בדרך כלל. ישנה אפשרות, לאלה המעוניינים, לבחור במסלול של תואר שני, בו ניתן לבחור בהתמחויות שונות.

במסגרת לימודי מדעי החברה ניתן להתמחות בכמה מסלולים שונים. אחד מהם, הנחשב למבוקש מאד, הוא פסיכולוגיה. במסגרת התמחות זו בוחנים התנהגויות ודפוסים שונים וכן עוסקים ביחסי הגומלין שבין הפרט לבין החברה. מסלול נוסף של לימודי מדעי החברה משלב בין סוציולוגיה לאנתרופולוגיה. במסגרת מסלול זה עוסקים בדפוסים ההתנהגותיים של תרבויות וחברות שונות, תוך בחינת אירועים וחקירת החברה מהיבטיה השונים.

מסלול אחר הוא מסלול של תואר ראשון במשפטים, במסגרת לימודי מדעי החברה. מסלול זה בוחן את חוקי המשפט, הקיימים בחברות השונות ובסופו ניתן לעסוק בעריכת דין. מסלול לימודי אחר מציע לימודי כלכלה, הכוללים את כל הכלים הנדרשים לצורך ניתוח מצבים כלכליים שונים בחברה ולהבנת הקשרים החברתיים, הקשורים לתחום זה.


למי זה מתאים

לימודי מדעי החברה מתאימים לכל אלה, המעוניינים לעסוק בתום הלימודים במקצועות הקשורים לאנשים, לקבוצות ולכלל. מכיוון שמדובר בתחום לימודי רחב מאד, הוא יכול להתאים גם לאלה שאינם בחרו מסלול אקדמי מסוים או תחום עיסוק כלשהו. במקרים רבים, ישנם סטודנטים הבוחרים במסלול של לימודי מדעי החברה משום שמעוניינים בתואר אקדמי. זוהי הזדמנות ליהנות מתואר, ובו זמנית להיחשף לתחום מעניין במיוחד.


אפשרויות התעסוקה בתום הלימודים

בכל הקשור לאפשרויות התעסוקה בתום הלימודים, במידה ולא נבחר תחום התמחות כלשהו, האפשרויות רבות ומגוונות. ניתן בתום הלימודים להמשיך להרחיב את הידע בנושא, במסגרת לימודים לקראת תואר שני. ניתן לבחור גם במסלול של משפטים, עריכת דין, פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, תקשורת, ניהול ארגוני, כלכלה, יחסים בינלאומיים ועוד ועוד. האפשרויות רבות ומגוונות, ומתאימות לכל אלה, שסיימו את לימודי מדעי החברה ומעוניינים לעסוק בתחום.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010