כתבות נבחרות

לימודי מסחר בבורסה

מי לא מכיר את הסצנות המפורסמות מהסרטים, בהן הברוקר בבורסה מרים את הטלפון ובדקה התשעים מוכר מניות בשווי מליונים, עוזר לטובים ומביס את הרעים, בעוד הסוכנים הרבים מסביב, צועקים, מניפים ניירות באוויר, מדברים בשפת הסימנים, ומנהלים מסחר דרמטי? במציאות, ההתנהלות בבורסה היא אחרת לגמרי, אלקטרונית ולא כל כך דרמטית, אולם נדרשת הבנה של חוקי המשחק, וגם אם אינכם שואפים להיות הברוקר האגדי מהסרט, הקורס יקנה לכם כלים, ברמה הבסיסית ואף המתקדמת.

מה זו בורסה?

בורסה לניירות ערך היא המקום בו מתנהל המסחר לניירות ערך שונים, החל ממניות וכלה באגרות חוב. סוכן בבורסה, או ברוקר, הוא אדם הסוחר בניירות אלו, ממש כמו סוחר בשוק, רק שבמקום מצרכים פיסיים, חומריים, מדובר בנייר, שיש לו ערך רב, ומכאן שמו ניירות ערך, ומכאן גם שמו של שוק ההון- שוק, לכל דבר, רק עם מסחר אחר.

לימודי בורסה נוגעים לכל אחד ברמה כזו או אחרת. מדי יום אנו שומעים על מדדים למיניהם, שעלו, או ירדו, על מניות כאלו או אחרות של חברות שהצליחו מאד, או דווקא פחות, וכל מי שמשקיע את כספו בניירות ערך, אפילו אם ההשקעה אינו מנוהלת על ידו באופן עצמאי, חשוב שיידע ויבין ולו רק מושגים בסיסיים בנושא.

לימודי מסחר בבורסה


באמצעות לימודי מסחר בבורסה ניתן לא רק להבין במה הדברים אמורים, אלא ממש פיסית לסחור בבורסה. מסחר בבורסה אפשרי לכל אחד, וניתן לעשות זאת מהבית, מול מחשב, בהשקעה של שעות ספורות ביום, אלא אם כן תחליטו כי ברצונכם להפוך את התחביב, למקצוע. הלימודים כוללים מבוא למסחר, שמוש בכלי מסחר שונים ותוכנות מתקדמות כמו תוכנת סריקת מניות, תוכנה להכנה ובניית דוחות ועוד, לימודי שוק ההון, הבנת השוק בארץ ובעולם וכן תרגול מעשי ופיתוח מיומנויות ויכולות עצמאיות של התלמיד.

הטובים ביותר

כיום קיימים מוסדות לימוד רבים המקיימים קורסים של לימודי מסחר בבורסה. חשוב לוודא מי הם המרצים ומה נסיונם המעשי בתחום, מה המוניטין שיש למוסד הלימוד, האם ישנם לימודי ערב, מה המיקום והאם הוא נגיש לכם, וכמובן מה עלויות הקורס.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010