כתבות נבחרות

מחזור משכנתאות
מחזור משכנתאות זהו תהליך מקובל של לקיחת משכנתא חדשה וסגירת המשכנתא הקודמת. מתי כדאי לבדוק כדאיות מחזור משכנתאות? * כאשר השתנה המצב הפיננסי האישי והתשלום החודשי של המשכנתא נמוך מדי – ישנה אפשרות בהחלט להגדיל את ההחזר החודשי.

במצב כזה כדאי לבחון את התמהיל המתאים למצב החדש אשר השתנה תוך קיצור תקופת התשלום. * כשהשתנה המצב הפיננסי האישי והתשלום החודשי של המשכנתא גבוה מדי וגורר חריגה קבועה בחשבון – שינוי מצב פיננסי יכול לנבוע מירידה בהכנסה – פיטורים של אחד מבני הזוג, עזיבת עבודה, הקטנת משרה, או הגדלת הוצאות – הולדת ילדים, התחייבויות נוספות, במצב זה יש צורך בפריסה מחדש של המשכנתא על מנת להקטין את התשלום החודשי וצריך להתאים אותו למצב החדש אשר נוצר. * לאחר מספר שנים של תשלום המשכנתא – גובה הריבית נקבעת על פי מספר משתנים ביניהם אורך התקופה של המשכנתא. ככל שתקופת התשלום ארוכה יותר, כך הריבית גבוהה יותר, ולכן לאחר מספר שנים תקופת התשלום התקצרה וניתן לקבל תנאים הרבה יותר טובים על התקופה שנשארה. * הריביות הניתנות היום על הלוואות משכנתא נמוכות – במצב בו הריביות על משכנתא גבוהות מהריביות אשר אותן ניתן לקבל בלקיחת משכנתא היום. מחזור משכנתאות במצב כזה יכול להסתכם בחיסכון בעלויות המשכנתא.

מתי לא כדאי לבצע מחזור משכנתאות?
* בעיות בהתנהלות בחשבון העובר ושב – במידה ובמהלך השנתיים האחרונות החשבון שלכם הוגבל, לא תאושר לכם לקיחת משכנתא נוספת או לחילופין מחזור משכנתאות הנוכחית.
* ירידה באופן משמעותי בהכנסה שלכם – הבנק יכול לקבוע כי בתנאים החדשים הוא לא רוצה לאשר את ההלוואה החדשה, את כל הסכום או גובה החזר חודשי דומה.
* בעיות בתשלום המשכנתא – התנהלות המשכנתא נבדקת שנתיים אחורה. במידה והיו לכם בעיות בהתנהלות המשכנתא, יכולה להיות בעיה באישור המחזור.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010