כתבות נבחרות

מיכאל אלוני
מתי מיכאל אלוני פרץ אל התודעה הציבורית ?

מיכאל אלוני נולד בתל אביב בשנת 1984. כבר בגיל צעיר מאוד הוא החל לשחק בפרסומות ואף בסרטי סטודנטים אך עד שנת 2005 הוא לא היה מוכר על ידי אנשים רבים. בשנת 2005 אלוני קיבל את התפקיד הראשון החשוב שלו, זה היה בסדרת הילדים השמינייה שלימים הפכה לאחת מתוכניות הילדים המוצלחות ביותר בישראל.

אלוני שיחק את דמותו של אדם הלוי בסדרה ואין ספק כי תוך זמן קצר הוא רכש לו קהל מעריצים לא קטן. הוא שיחק את הדמות לאורך שלוש עונות ובמקביל הוא היה מנחה בערוץ הילדים.


התקדמות הקריירה של מיכאל אלוני :

בשנת 2006 מיכאל אלוני השתתף בסרט הקלנוע "למראית עין", אין ספק כי השתתפות זו רשמה לה את תחילת דרכו של אלוני בעולם המבוגרים ומאז הוא הספיק להשתתף בסדרת הדרמה "על קצות האצבעות" בה הוא משחק עורך דין צעיר שהיה מעורב בתאונה של פגע וברח.
למרות תחילת הקריירה שלו בעולם המבוגרים, לא נטש אלוני את עולם הילדים ובשנת 2006 הוא השתתף בעונה הראשונה של התוכנית המצליחה "האלופה". בשנת 2009 השתתף בסדרת המתח לילדים "דאוס" ובהצגה "אינגעלע".

על התפקיד המשמעותי בקריירה של מיכאל אלוני :

אולי אחד התפקידים המשמעותיים ביותר בקריירה של מיכאל אלוני – תפקידו בסרט "התגנבות יחידים" של דובר קוסאשווילי. מדובר על סרט התבגרות קומי טרגי אשר עוקב אחר מחלקה של ג'ובניקים עם כושר לקוי. מדובר על שנות החמישים ועל מומים פיזיים ונפשיים של טירונים בבסיס בה"ד 4. לכל אחד מהטירונים קשיי הליקויים שלו וקשיי השפה שלו וכל אחד מהם בנפרד וכולם גם יחד מנסים לעבור את התקופה בשלום.

בסרט משחקים גם עוז זהבי, ליאל דניר וגיא אלדר המוכשרים. הסרט עוסק בהם בעיקר אך לא ניתן להתעלם מתפקידו המבריק של מיכאל אלוני אשר מגלם את דמותו של המפקד בני. את יופיו של אלוני טשטשו באמצעות שפם בולט במיוחד ותסרוקת משונה. המפקד בני מתהלך לו בבסיס בעייפות אך בכל זאת הוא מטיל אימה על מי שסובב אותו ובייחוד כאשר מדובר בפקודים שלו.


מיכאל אלוני בסרט

תמונה: יחצ.


דמותו של בני היא דמות מסקרנת. הוא נפל צנחנים שנשלח לפקד על הטירונים הלקויים אך הוא אינו בוחל באמצעים כדי להטיל עליהם מורא. הוא משפיל את חלקם ורודה בהם מתוך ציניות ועצבות עצמית. מיכאל אלוני משחק את הדמות בצורה מושלמת, עד כדי גריפת מחמאות וביקורות גורפות מכל עבר.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010