כתבות נבחרות

ניתוח טכני
ניתוח טכני – כללי

שיטת הניתוח הטכני היא אחת השיטות הנפוצות ביותר בעולם להשקעה במניות. אם ניתוח טכני לא היה עובד בפועל, כנראה שלא כל כך הרבה אנשים היו נוהרים ללמוד את השיטה – יש שם משהו. העניין הוא שכדי לתרגם את הידע התיאורטי של ניתוח טכני לרווחים, יש ללמוד מגוון טכניקות מסחר, ולהיעזר במספר כלים אוטומאטיים.
ניתוח טכני לומדים אצל סוחרים.

התחום של מערכת ניתוח טכני אינו תחום אקדמאי יבש. מדובר בשיטת מסחר לכל דבר, שיטה עם הרבה אקשן והרבה לחץ. לא מספיק לדעת ניתוח טכני כדי להרוויח הרבה כסף מדי שבוע. כדי ללמוד להיות סוחרים, רצוי שתלמדו את התורה מאת סוחרים אמיתיים – אנשים שלמדו לרוויח כסף מהשיטה. כשתירשמו לאחת מהמכללות של לימודי שוק ההון, הקפידו להירשם לקורס של סוחר אמיתי – רק ככה תקבלו טיפים אמיתיים מהשטח, עצות מועילות שיעזרו לכם להצליח באמת.

ניתוח טכני – המון כלי עזר אוטומאטיים

במהלך מסחר יומי, יהיה עליכם לסנכרן בין הרבה מאד סוגי אינפורמציה. מדדים, ידיעות חדשותיות, מסיבות עיתונאים, הודעות מתפרצות, פרסומי ריבית ועוד ועוד. סוחרים ותיקים משתמשים במגוון כלים אוטומאטיים שיודעים להתריע מראש על זמנים קריטיים למסחר בבורסה. במהלך קורס מקצועי של ניתוח טכני, תחשפו לכלים מסוג זה. מסחר ללא תמיכת מכשירים אוטומאטיים הוא כמו צלילה ללא בלון חמצן. חייבים את הכלים הללו כדי להגיב מהר לשינויים בשוק.

מסחר יומי – לא מה שוורן באפט לימד אתכם

מכירים את וורן באפט המשקיע האגדי? וורן באפט הוא דוגמא למשקיע מדהים שידע להשקיע בחברות שהגדילו את ערכן באופן ניכר לאורך השנים. סוג השקעה מסוג זה נקרא "השקעות ערך", והוא מבוסס על ניתוח כלכלי של מצב החברה והשוק בו היא פועלת. ניתוח טכני משמש אותנו יותר לתחום של המסחר היומי. סוחרי יום לא קונים סחורה לטווח זמן ארוך, אלא קונים סחורה במהלך היום ומוכרים אותה לאחר כמה שעות (או כעבור כמה דקות במקרים מסוימים).

רווחים קטנים שמצטברים לרווחים גדולים

מטרת המסחר היומי היא לצבור הרבה רווחים קטנים. ניתוח טכני יגדיר לכם באופן ברור מתי כדאי לקנות מניה או אופציה ומתי מומלץ למכור מניה. לפעמים תרוויחו ולפעמים תפסידו, אבל הכי חשוב הוא שתגיעו לתוחלת רווח חיובית בסוף החודש. כלומר המטרה היא להרוויח בממוצע ולא בכל יום!
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010