כתבות נבחרות

עומר שושני - שכונות ירושלים

עומר שושני - סיור המלווה את היציאה מהחומות

שמי עומר שושני, ואני המדריך שלכם לסיורים בירושלים. מדי כמה שבועות, אני מפרסם ברשת תקצירים של סיורים שאני מעביר ברחבי ירושלים. עבורי ירושלים היא הבית. פה נולדתי, פה התחנכתי ואני מכיר את ירושלים כמו את כף ידי.

פרופיל

סיור בירושלים – היציאה מהחומות

כמו שבודאי רובכם יודעים, עם לפני כ-100 שנה לא הייתה קיימת ירושלים המערבית. הייתה רק העיר העתיקה של ירושלים. מחוץ לירושלים היו שטחים פתוחים ולא מיושבים, שורצי נוודים ושודדים. בתוך החומות גרו יחדיו יהודים, מוסלמים, נוצרים ועוד. מי שיצא מן החומות סיכן את חייו.

משכנות שאננים - השכונה הראשונה

השכונה הראשונה שנבנתה מחוץ לחומות היא משכנות שאננים – על הגבעה שמעברו השני של גיא בן הינום. השכונה נמצאת בצמוד לשכונה המפורסמת יותר: "ימין משה", שצמודה לה. נסייר בשתי השכונות הללו, ונגולל את סיפור המרכבה של משה מונטיפיורי התורם הגדול שעזר במימון השכונה החדשה.

שכונות נוספות בירושלים

במהלך הסיור נסייר בסינמטק בירושלים, בשכונת עמק רפאים, בשכונת טלביה וברחביה. לאורך המאה ה-20 התרחבה ירושלים עוד ועוד עד שהפכה למטרופולין של ממש. נבקר במוזיאון התפוצות ונצפה בתמונות שחור-לבן מתחילת המאה. קשה להאמין איך נראתה ירושלים לפני 100 שנה.

שכונות חרדיות

חלקו השני של הטיול יוקדש לשכונות החרדיות בעיר: "מאה שערים", "גאולה" ו"שכונת הבוכרים". לכל שכונה את הסיפורים יוצאי הדופן שלה. ביחד נסייר ונלמד על ההיסטוריה של בירת ישראל.

שוק מחנה יהודה

השוק במחנה יהודה הוא גולת הכותרת של כל סיור בעיר ירושלים. השוק מסמל את השפע של ירושלים, את השמחה ואת היופי הרב. כיום כבר אין בעיות ביטחון וניתן לסייר בשוק בחופשיות. בתי קפה, מסעדות, בוטיקים לאופנה ועוד... פשוט חוויה.

עומר שושני – אודותיי

כאמור, שמי עומר שושני ואני מדריך טיולים מנוסה בירושלים רבתי. הנני בוגר החוג לגיאוגרפיה ומזרחנות באוניברסיטה העברית ומתמחה בהיסטוריה היהודית בירושלים. הסיורים מועברים בגובה העיניים, עם סיפורים מפתיעים אודות אנשים גדולים. מי שכבר היה בסיור עם עומר שושני, יודע שמדובר בסיורים יוצאי דופן. הנכם מוזמנים ליצור איתי קשר לתיאום סיור או טיול בסביבת ירושלים:

עומר שושני – 052-3779845

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010