כתבות נבחרות

עמלות מסחר
עמלות מסחר - כיצד להוזיל אותן?

אתם נוהגים לסחור בבורסה מעת לעת? נהנים מהפעולות שאתם מבצעים, מהקנייה, מהמכירה , מהריגוש, מהציפייה? אז כל הכיף הזה, עולה גם כסף, המתבטא בהוצאות של עמלות מסחר על הפעולות השונות שאתם מבצעים בכל פעם שאתם סוחרים בשוק המרתק הזה. מסחר בבורסה כרוך בתשלום עמלות והשאלה הנשאלת היא כיצד ניתן להוזיל עמלות מסחר אלו? הרי אתם מעוניינים להגדיל את הרווחים שלכם ולא לשלם עמלות מסחר כדי להגדיל את הרווח של מישהו אחר. מסתבר שניתן לחסוך בעלויות של עמלות מסחר בבורסה ולשלם פחות עבור כל פעולה שמתבצעת. כדאי ללמוד את הנושא היטב ולחסוך לעצמכם לא מעט כסף.

מהן עמלות מסחר בבורסה ?

עמלות מסחר בבורסה משלמים על כל קנייה או מכירה של מניות או ניירות ערך אחרים או של מסחר מסוג זה וגם עבור ניהול תיקי השקעות או אחזקתם. גם מסחר באגרות מסוגים שונים וקניית מניות או מכירתן בארץ או בחו"ל מצריכות תשלום עמלות מסחר. אין הגדרה ברורה או קבועה עבור עמלות מסחר והבנקים מחייבים בעמלות אלו באופן שרירותי ויש הגובים עמלות מסחר גם על רווחים מהפעילות. תשלום עמלות מסחר גבוהות אלו עלולות להקטין את רווחי הלקוחות עד למצב של הפסד.

בדיקת עמלות מסחר לפני פתיחת תיק השקעות

חשוב ביותר לבדוק את נושא עמלות מסחר לפני שאתם פותחים תיק השקעות במוסד זה או אחר. בדיקה מקדימה תאפשר לכם לנהל משא ומתן עם הבנק על עמלות מסחר אלו או לחילופין להחליט על פתיחת תיק השקעות במקום אחר. פתיחת תיק השקעות בחברת השקעות שאיננה בנק עשוייה להוזיל לכם את תשלומי עמלות מסחר באופן משמעותי ביותר.

כיצד לבחור חברת השקעות עם עמלות מסחר קטנות?

באופן כללי חברות השקעות מציעות לכם עמלות מסחר הרבה יותר קטנות מן הבנקים. חשוב לבדוק כי החברה היא אמנם חברה ידועה ומבוססת ומדובר בחברה אמינה ומקצועית. אחרי הכל לא תרצו לחסוך בעלויות עמלות מסחר אבל להפסיד את הונכם כתוצאה מבחירה לא נכונה של חברת ההשקעות שלכם.
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010