כתבות נבחרות

פירוש חלומות

פירוש חלומות - מאת לילך ברטוב

פירוש חלומות הוא תחום מרתק במיוחד. חלומות הם התופעה הכי שגרתית בחיים שלנו ועם זאת הכי מסתורית. כל יום אנחנו חולמים בממוצע 5-10 חלומות, למרות שאנחנו זוכרים בד"כ רק חלום אחד או שניים. מנגנון החלימה הוא מנגנון הישרדותי עבור הנפש שלנו והוא מחבר בין החיים המודעים שלנו לבין הלא מודע.


חלומות


חלומות ופירושם – קודם כל צריך לזכור אותם!

קרה לכם פעם שהתעוררתם מחלום מרתק אבל תוך 5 דקות הוא "ברח לכם" ולא זכרתם כלום? זה קורה לרובנו וזה מתסכל מאד. אנחנו מתעוררים וכל המחשבות היומיומיות מתקיפות אותנו ודוחפות את תכני החלום עמוק בחזרה אל הלא מודע. אבל זה לא חייב להיות ככה. ישנן טכניקות אימון שעוזרות לזכור ולהבין חלומות ופירושם. אחת השיטות המפורסמות ביותר היא להכין מראש מחברת ליד המיטה. ברגע שאתם מתעוררים והחלום עדיין חי בראש – יש רושמים את כל מה שקרה בחלום. בפעמים הראשונות תצליחו לשחזר רק חלק מהחלום אולם עם הזמן תשתפרו ותשחזרו חלומות שלמים.


פירוש חלומות – כלי פסיכולוגי מדהים

החלומות שלנו הם הצצה לנבחי הנפש שלנו, אל הרצונות העמוקים שלנו, אל הפחדים, אל החששות, אל האהבות ואל האכזבות – אל כל הרגשות והמחשבות שמודחקים ביומיום ולא מקבלים ביטוי ראוי. לפעמים המסרים בחלומות ברורים ובוטים ולעיתים הם מרומזים יותר ויוצאים באמצעות סמלים. לפעמים אנו חווים בחלום את כל הרגשות על עצמנו ולפעמים אנחנו חווים אותם על דמויות אחרות בחלום. לכן פירוש חלומות עשוי להיות מעט מורכב לפעמים. הוא דורש שחזור מדויק ופרשנות סובייקטיבית פעילה מצד החולם.


חלומות לפי הקבלה

פירוש חלומות לפי הקבלה הוא כלי מיסותרי ומעניין לפירוש חלומות. הקבלה היא תורת הסוד היהודית ומומחי קבלה פיתחו לאורך השנים מילון סמלים לחלומות. לכל חפץ, חיה או סמל שמופיע בחלום שלנו יש משמעויות בכמה רובדים. יש את הרובד האישי, יש את הרובד החברתי ויש את הרובד הרוחני. מה מסמל הים? מה מסמל נחש? מה מסמלים ספרים? כדי לקבל תשובות לשאלות הללו, מומלץ להתייעץ עם מפרשי חלומות מתחום הקבלה. פירוש חלומות על פי הקבלה הוא תחום פשוט מרתק.


חלומות לפי יונג והפסיכואנליזה

קארל יונג, הפסיכולוג הנודע, התפרסם מאד בזכות חקר החלומות שלו. לטענתו של יונג, כל הדמויות שאנו רואים בחלום מייצגות חלקים בנפש שלנו. בין אמר מדובר בדמותנו שלנו, הבית שלנו, חיות שאנו רואים או דמויות אחרות. בין אם מדובר בדמויות טובות או דמויות רעות (כולל מפלצות) – מדובר בייצוג של חלקים מהאישיות שלנו. בכל אחד מאיתנו קיימים בפנים חלקים טובים וגם רעים שמחפשים ביטוי בעולם הזה. אדם שמדחיק את הרוע המסוים שיש בו, עשוי לחוות הרבה רוע בחלומות וזאת כדי לחוות ולהתמודד עם חלקים אלו באישיות שלו.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010