כתבות נבחרות

קבלה
קבלה וקמעות - כללי

קבלה זהו ענף בתורת המיסטיקה שאפשר לחלק לשלושה תחומים: קבלה עיונית, קבלה מעשית וקבלה נבואית. אי אפשר לגשת וללמוד תחום כלשהו בקבלה בלי ידע מקדים בנושא הקבלה עיונית.

הקבלה מספקת לנו תשובות בחיפוש אחר פתרונות בענייני גורלות ומזלות. קמעות קבלה לדוגמא הם כלי נפוץ מאד להכנסת שפע לחיים, להסרת עין הרע ולקבלת הגנה כללית.  לאחרונה עלה ערוץ טלוויזיוני הקרוי ערוץ הקבלה. הערוץ משדר מגוון תוכניות המבוססות כולן על הרעיונות המרכזיים בקבלה.


קבלה בטלוויזיה?  על הרב מיכאל לייטמן

הרב מיכאל לייטמן הקים את קבוצת המקובלים בני ברוך בשנת 1991 לאחר מותו של רבו, רבי ברוך אשלג. הוא קיבל את כל תורתו ושיטתו מרבו המסור ועל כן קרא לקבוצת הקבלה שהקים על שם רבו. הרב מיכאל לייטמן כתב הרבה ספרים בנושא הקבלה, ספריו כתובים בשפה ברורה ופשוטה ומבוססים על רעיונותיו של מורו ורבו. ספריו מיועדים לתלמיד המתחיל כהכנה והבנה לקראת הלימוד העמוק בנושא הקבלה.

לאחרונה, קבלה וסודות המיסטיקה היהודיים מקבלים יותר ויותר מקום במדיה האינטרנטית. ישנו אתר אשר מכיל בתוכו ספריה עשירה וייחודית הטומנת בחובה ספרי קבלה מכל הסוגים ומכל השנים, הספרים ניתנים להורדה חופשית. כמו כן, באתר זה ישנו גם ארכיון מדיה ובו מאגר עצום הכולל טקסטים וקבצי אודיו ווידאו בשפות שונות.
נוסף על כך, לפני כשנתיים הוקם ערוץ טלוויזיוני הקרוי ערוץ הקבלה. שמו הנוסף של ערוץ זה הוא "מתחברים לטוב" על שם המתיקות והטוב הטמון בלימוד המעמיק בתורת הקבלה.


ערוץ קבלה – על תוכניות הערוץ בטלוויזיה

ב-24 בנובמבר 2008, חברת הלוויין yes פתחה ערוץ טלוויזיוני בנושא קבלה. ערוץ הקבלה משדר שבעה ימים בשבוע, עשרים וארבע שעות ביממה.

ערוץ הקבלה מגיש מגוון רחב של תוכניות המיועדות לכל הגילאים. תוכניות אלו מיוחדות בכך שהן מסבירות את מעשי היומיום שלנו על פי חוכמת הקבלה.

ערוץ הקבלה משדר בכל יום שיעור קבלה יומי מפיו של הרב מיכאל לייטמן וכן שיעורי קבלה נוספים בשידור חי הטומנים בחובם שיחות מרתקות על סודות החיים.

ערוץ זה משדר ללא תשלום בכל העולם ומיועד לכל הגילאים. כמו כן, הערוץ זוכה להצלחה מרשימה למדי, עם הרבה צופים נאמנים וקבועים.


זמני כניסת השבת - כדאי לדעת   לפי המסורת היהודית, כניסת שבת היא בזמן השקיעה. יחד עם זאת, כדי לא לטעות או לאחר, מומלץ לבדוק את הזמנים המדויקים של כניסת שבת בכל רחבי הארץ. הקבלה נותנת חשיבות יוצאת דופן לטקסים, מועדים וסדרי התפילות.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010