כתבות נבחרות

קורס צילום למתחילים
למי מתאים קורס צילום למתחילים | ארז גבאי

אם אתם מאלו שמאז ומתמיד נמשכו לעדשת המצלמה, שבכל הזדמנות אחזו מצלמה בידיהם ועצרו ליד כל פרח ופרפר בכדי להנציחו, שאינספור אלבומים ודיסקים לגיבוי גודשים את מדפי חדרכם, אזי קורס צילום למתחילים נועד בדיוק בשבילכם. קורס צילום הוא מסוג הקורסים שמתאימים לא רק למי שרוצה לעסוק בצילום כמקצוע, אלא גם כתחביב.

הרי כחובבי צילום, סביר להניח שקירות ביתכם או חדריכם עטורים בתמונות שצולמו על ידיכם, אז למה לא לשדרג את התמונות עם ידע מקצועי? חוץ מזה, גם מי שאין לו אפילו מושג בסיסי בצילום יוכל להנות מאד מקורס שכזה, הרי לא סתם הוא הכותרת של הקורס הזה היא קורס צילום למתחילים – מתחילים ממש מהצעד הראשון! כך שעד מהרה חסרי הידע הבסיסי ירגישו שווים עם חבריהם לקורס המנוסים יותר.


מה לומדים בקורס?

קורס צילום למתחילים נועד להקנות לתלמידים כלים מקצועיים לצילום איכותי, וכן לפתח את סגנונם האישי. הקורס כולל לימוד תיאורטי ומעשי. הלימוד התיאורטי עוסק בלימוד מושגים בסיסיים בצילום, בטכניקות הצילום השונות, הכרת המצלמה על בוריה, קומפוזיציה ועוד. כמו כן בחלק מהקורסים לומדים עריכת תמונות באמצעות תוכנות מקצועיות כמו פוטושופ.

הלימוד המעשי כולל יציאה לצילומי שטח באזור בית הספר, שם לכל מספר תלמידים מוצמד מדריך והם בעצם מתנסים במה שנלמד בחלק התיאורטי. בקורס לומדים סוגים שונים של צילום – צילומי רחוב, צילומי פורטרטים, צילומי נוף, צילומי טבע, צילומי לילה וכן הלאה.


קורס צילום למתחילים - איפה לומדים?

קורס צילום למתחילים ניתן ללמוד בבתי ספר לצילום הפזורים ברחבי הארץ. ניתן ללמוד במוסדות גדולים או לקחת קורס צילום אצל צלמים מקצועיים, שמעבירים סדנאות סופר מקצועיות למתחילים. במהלך השיעורים ניתן לשאול שאלות, לקבל הנחייה צמודה ופידבקים וכן להתנסות בשטח עם מורה מקצועי. הקורסים השונים נבדלים ביניהם בהיקף הקורס, נושאי הלימוד וכמובן עלות הקורס.


עוד משהו שצריך לדעת?

בדרך כלל לא נדרש ציוד מיוחד לקורס למעט מצלמה עם אפשרות לשליטה ידנית. עם זאת, בהנחה שאתם מעוניינים לעסוק בצילום כתחביב או מקצוע מומלץ שתדאגו לעצמכם למצלמה איכותית ומקצועית, וכן שתרכשו ציוד עזר כגון חצובה ומבזק. רוב הקורסים אורכים מספר חודשים וכוללים יציאה לשטח מספר פעמים. תהנו!


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010