כתבות נבחרות

קורס GRE
מבחן הGRE הוא מבחן אשר משמש את האוניברסיטאות המובילות ביותר בעולם כולו ובפרט בארצות הברית, כתנאי קבלה למועמדים המבקשים ללמוד לתארים מתקדמים. מבחן זה בוחן כישורים בסיסיים בקרב המועמד וציונו משוכלל עם פקטורים נוספים כגון מכתבי המלצה והתרשמות בראיונות.

כיצד יש להתכונן לקראת מבחן הGRE?

מבחני הGRE מורכבים מכמה פרקים, אשר שניים מהם פרקי פיילוט שלא משוכללים לציון הסופי ומטרת הבחינה היא לנסות לאמוד את יכולות החשיבה של הנבחן במגוון תחומים בסיסיים כמו מתמטיקה, הבנת הנקרא וכתיבה. הרעיון הוא לא לבחון על תחום ידע ספציפי אלא לנסות לנבא את ההצלחה האקדמית של המועמד לפי כישוריו הבסיסיים ויכולות הניתוח והחשיבה שלו. האופן בו בנוי המבחן הופך את ההכנה לקראתו למורכבת שכן לא ברור על מה להתמקד וכיצד כדאי ללמוד כדי לשפר את הכישורים הנבחנים עליהם מבחן הGRE שם את הדגש. לשם כן, הוקם קורס GRE. קורסי הGRE מועברים במגוון מוסדות ובתי ספר פרטיים בישראל, כאשר שימת הדגש בקורסים הללו היא על סימולציות לקראת הבחינה המדמות את מעמד הבחינה האמיתי, שיפור כישורי המתמטיקה והאלגברה, למידת כללי חלוקת זמן, אוצר מילים ודקדוק באנגלית ועוד נושאים רבים המקיפים למעשה את הנושאים הנבחנים בבחינה ואת האופן שבה הבחינה בנויה.

מה היתרונות בקורס מכין לקראת מבחן הGRE?

יתרון מרכזי ובולט בלמידת לקראת מבחן הGRE באמצעות קורס ולא באופן עצמאי הוא כמובן נושא המשמעת העצמית. לא פשוט להתכונן לקראת מבחן שכזה באופן עצמאי בעיקר בשל העובדה שהדבר מחייב משמעת עצמית רבה, תכנון זמנים נכון והגדלת ראש באשר להשגת חומרי למידה. אלו תכונות שלא לכל אחד יש, לכן קורס עשוי להיות פתרון מושלם שכן מדובר במסגרת.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010