כתבות נבחרות

רופאי שיניים
איך יודעים לבחור רופאי שיניים ?
אם הגעתם עד הלום, סימן שאחת מהסיטואציות הבאות קרתה: או שעברתם למקום חדש, או שנולד לכם לאחרונה ילד, או שבמשך שנים חששתם מאד ללכת אל רופאי שיניים וכעת הבנתם שאין ברירה והגיע הזמן ללכת. מכל מקום, אתם צריכים למצוא רופאי שיניים שאתם יכולים לסמוך עליהם, ולגשת אליהם לטיפולים השונים. אין טעם להזניח את חלל הפה שלכם. בעיות שיניים לא נעלמות כך סתם, ונדרשת מעורבות של רופאי שיניים על מנת להבריא את הבעיות השונות שתוקפות אותנו. אבל איך יודעים לבחור את הרופאים המתאימים והמקצועיים ביותר?

לבחור לפי סוג הטיפול

ראשית, אם יש טיפול ספציפי שאתם צריכים לעבור, סננו לפיו את הרשימה של רופאי שיניים שקיבלתם. סביר להניח שאתם תקבלו המלצות שונות מחברים וקרובי משפחה. חפשו בגוגל את השמות של הרופאים השונים ובדקו מה תחום ההתמחות שלהם. עליכם לוודא שאם עליכם לעבור טיפול מסוים (כמו לדוגמה השלת שיניים) הרי שאתם מוצאים רופאי שיניים שיש להם את ההסמכה לבצע את הטיפול הנ"ל. כמובן שיש גם תמיד את ההבחנה בין רופאי שיניים למבוגרים לאלו המיועדים לילדים .

לבחור לפי אמינות
איך אפשר למדוד אמינות של רופאי שיניים? אם קיבלתם מספר המלצות על אותו רופא - יש סיכוי סביר מאד שמדובר באדם מקצועי ואמין. חפשו ובררו האם אדם שקיבלתם עליו המלצה חבר בהסתדרות רופאי השיניים - לרוב מדובר על אדם שיש לו מחויבות מקצועית למשרה שלו, מה גם שאתם יכולים לפנות להסתדרות הנ"ל במידה ואתם חשים שנגרם לכם עוול ע"י רופאי שיניים שחברים בהסתדרות .

חדשנות מול ניסיון

הקריטריון האחרון שיסייע לכם לבחור רופאי שיניים הוא למעשה בדילמה הנצחית - האם להעדיף רופאי שיניים שיש להם ניסיון רב בתחום, או לבחור דווקא את הרופאים שאוהבים לנקוט בשיטות החדשות ביותר? התשובה למרבה הפלא היא גם וגם! רופא מוצלח באמת הוא רופא עם ניסיון מצד אחד, אך כזה שאיננו מקובע ועושה שימוש בטכנולוגיות חדישות כדי להגיע לתוצאות טובות יותר .
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010