כתבות נבחרות

ריהוט מוסדי
ריהוט למוסדות בארץ

שלא כבעבר, כשהמודעות לנושא העיצוב לא הייתה נפוצה במחוזותינו ורק בודדים ידעו מה פירושה של המילה הלועזית "סטייל", היום העיצוב הפך לחלק אינטגראלי מחיי החברה. העיצוב נמצא בכל מקום: בבית, בעבודה, במקומות בילוי, בבתי עסק ואפילו בשמיים, תוך שהטכנולוגיה המתקדמת והעיצוב המודרני, הפכו את המטוסים לספינות אוויר ברמת נוחיות של בית מלון חמישה כוכבים.

גם מוסדות ציבור, שבעבר הלא רחוק אופיינו בעיצוב מינימליסטי שמרני, הפכו היום ליצירות אומנות של ממש ומציגים לראווה את האדריכלות המודרנית במיטבה. מה גם, בזכות האפשרויות האינסופיות שמציע התחום של ריהוט מוסדי ובשל המודעות הגוברת לחשיבותה של ההרמוניה הטמונה בעיצוב ותכנון יעילים, הנושא הפך לצו היום.

ריהוט מוסדי

ריהוט מוסדי – הרושם הראשוני

ריהוט מוסדי לא שונה בהרבה מריהוט ביתי, אם כי מדובר בריהוט יותר פונקציונאלי. כך למשל, להבדיל מריהוט ביתי אותו ניתן להחליף בתדירות גבוהה יחסית, ריהוט מוסדי חייב לשרת אתכם לאורך זמן רב, להיות פרקטי ובעל עיצוב התואם את אופי הארגון, מפני שהוא מהווה מעין כרטיס ביקור של העסק או המוסד.

למעשה, ריהוט מוסד זה ריהוט הנמצא בכל משרד, ארגון, מוסד או חנות: שולחנות קבלה, דלפקי מכירה, ארונות אחסנה, מדפים, ויטרינות, כורסאות המתנה וכן הלאה.


ריהוט מוסדי - תדמית

ריהוט מוסדי איכותי הוא האלמנט האחראי על תדמיתו של המוסד, בין אם מדובר בבית חולים, מרפאת שיניים או חנות סלולארית. ריהוט מוסד חייב לשקף את אופי המוסד, התקציב שעומד לרשותו ואת הצרכים של הלקוחות המגיעים אליו. כך לדוגמא, ריהוט מוסד הנמצא בבית משפט עליון חייב להיות הולם את מעמדו של מוסד כה חשוב, בזמן שהריהוט במשרד הפנים חייב לכבד את הציבור הרחב ולא לנקר את עיניו עם רהיטים יוקרתיים העולים עשרות אלפי שקלים.

כמו כן, גם הריהוט בסניף הבנק בצפון תל אביב, אליו מגיעים בעיקר לקוחות קבועים בעלי אמצעים רצוי שיהיה שונה מהריהוט של הסניף הממוקם בתחנה המרכזית.


ריהוט מוסדי – נוחות

בנוסף להיותם פריטים פרקטים המשקפים את תדמיתו של מוסד או ארגון, על רהיטים מסוג זה להיות גם נוחים ומתחשבים בלקוחות. אם נחזור לרגע לדוגמא של משרד הפנים אז ניתן להסיק כי על הריהוט במקום להיות עמיד ופשוט, זאת מפני שמדובר במקום ציבורי המוני אליו מגיעים מידי יום רבבות אזרחים שגם נאלצים להמתין זמן ארוך בתור לאחד הפקידים. עם זאת, בית המשפט העליון, הנחשב למוסד בעל מוניטין יוקרתי, יכול לדאוג לריהוט מעוצב ואלגנטי.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010