כתבות נבחרות

שירות לאומי לבנים
אפשר למצוא היום מסגרות שירות לאומי לבנים

לרוב כאשר קוראים על השירות הלאומי במדינת ישראל, נהוג לחשוב על שירות שמיועד בעיקר לבנות שקיבלו פטור מהגיוס לצה"ל. עם זאת, היום כדאי לדעת שיש גם מסגרות שונות של שירות לאומי לבנים, שמסיבות כאלו ואחרות לא משרתים בצבא - בין אם מסיבות אידאולוגיות, רפואיות, נפשיות, או כל סיבה אחרת. חשוב לציין שבניגוד לשירות הצבאי - השירות הלאומי פתוח לכל הבנים באשר הם ללא כל קשר למצבם האישי או לסיבה שבגללה לא גויסו לצבא.

איפה תרצו להתנדב לצורך שירות לאומי לבנים?

המסגרות של שירות לאומי לבנים, מציעות למעשה את כלל האפשרויות באשר הן (אין שום אפליה בין שירות לאומי לבנים לבין זה המוצע לבנות). אם לדוגמה תמיד רציתם לעזור לאוכלוסייה המבוגרת בישראל, תוכלו למצוא מסגרות של שירות לאומי לבנים בבתי אבות השונים, שם תוכלו להעביר פעילויות שונות ביחד עם הקשישים, לשמח אותם בחגים ובמועדים, לנהל איתם שיחות שונות וכיו"ב.

מסגרות נוספות של שירות לאומי לבנים


יש לא מעט בנים שחושבים, כי השירות הלאומי הוא דווקא הזדמנות טובה עבורם ללכת ולתרום לארץ כולה, על ידי תרומה לאיכות הסביבה ולארץ עצמה. אפשר למצוא היום אפשרות של שירות לאומי לבנים במשטרה הירוקה של המשרד לאיכות הסביבה, שתפקידה לאכוף את הכללים והתקנות השונים הקשורים לניקיון ולשמירה על הסביבה. קיימת גם אופציה להדרכה ברשות לשמורות הטבע והגנים.

להיות שווים לכולם

חשוב לציין, שהסיבה לכך שרבים בוחרים באופציה של שירות לאומי לבנים, היא עקב הרצון שלהם גם להיות חלק מהחברה הישראלית למרות שאין באפשרותם לשרת בצבא. היום בחברה הישראלית קיים ערך חזק מאד של תרומה ועזרה לאחר. מי שיבחר במסגרות של שירות לאומי לבנים, יוכל גם לעזור בסופו של דבר למדינה בצורה שהוא אוהב, וגם להיות זכאי לכל הזכויות אשר מי ששירת בצבא זכאי להן. שירות לאומי לבנים או בנות הוא כבר מזמן לא נחשב לדבר חריג, ורבים הם אלו שמוצאים בו פתרון חלופי מצוין לשירות צבאי שהוא בלתי אפשרי עבורם.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010