כתבות נבחרות

שירות לאומי תורני
שירות לאומי תורני – אתגר, חוויה ושירות לאומי כאחד

מסיבות פיזיות, מנטליות וטכניות כאחד, לא מעט אזרחים במדינת ישראל 2013 'מוצאים' את עצמם לא מסוגלים לשרת בצה"ל – וזאת חרף העובדה, כי, מדובר בשירות חובה. על כן, יותר ויותר אזרחים בני 18 ובעלי פטור מצה"ל מתגייסים לשירות הלאומי בעידן של היום ותורמים את תרומתם לחברה בדרך אחרת. בין כל אותם אזרחים, נמצאות להן בנות 18 דתיות רבות אשר 'מתגייסות' למסגרת של שירות לאומי תורני, שירות לאומי אשר כל כולו אתגר, חוויה ושירות לאומי כאחד.

שירות לאומי תורני – שירות לאומי 'כשר' למהדרין

בנות המין הנשי והדתי בישראל מתגייסות למסגרות של שירות לאומי תורני, מפני שצה"ל לא ערוך 'לגייס' אותן מבלי לפגוע באורח החיים והאמונה הדתית שלהן. לכן, כל מסגרת של שירות לאומי תורני מספקת את תשתית השירות המתבקשת הבאה: מבני מגורים נפרדים לבנות השירות / מטבח נפרד וכשר / חדרי תפילה נפרדים וייעודיים / מתן תמיכה וייעוץ מקצועיים מאת רבנים בעת הצורך ועוד – ממש שירות לאומי 'כשר' למהדרין.

שירות לאומי תורני – בעיקר במסגרות התנדבות מגוונות וחיוניות

אין ספק, כי, הייעוד של כל שירות לאומי תורני הינו תרומה למדינה ולחברה. יחד עם זאת, כל שירות לאומי תורני חייב להיות אתגרי וחוויתי, בדיוק כמו השירות בצה"ל. לכן, הקטגוריה של מסגרות שירות לאומי תורני כוללת בתוכה את כל מסגרות ההתנדבות המגוונות והחיוניות הבאות: תנועות נוער מכל הסוגים ומכל גווני הקשת החברתיים / מעונות, גני ילדים ובתי ספר / קופות חולים, בתי חולים ובתי אבות / בתפוצות ומטעם הסוכנות היהודית ועוד.

שירות לאומי תורני – 'תורם' גם ברמה האישית של המתנדבות

יותר ויותר בנות המין הנשי הדתי אשר 'התגייסו' למסגרת כלשהי של שירות לאומי תורני, מספרות לא רק על מסגרת חיונית ומהנה ביותר, אלא בעיקר על מסגרת אשר 'תורמת' מאין כמוה גם ברמה האישית שלהן – ואיך לא. הרי השירות הלאומי התורני שם במרכזו את המתנדבות, מספק אינספור חוויות, 'מעשיר' את עולמן ומספק אינספור כלים ואמצעים להתפתחות אישית וחברתית.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010