כתבות נבחרות

ריינג'רים

ריינג'רים – כלים כלים                                                                מאת: מתן רוזן

מבין סוגי הטרקטורונים השונים – ריינג'רים הם כנראה המוצלחים ביותר. מה, לא שמעתם עדיין על ריינג'רים? כנראה שאתם ממש לא בעניינים. בשנים האחרונות מדובר במוצר החם ביותר מבית המוצר של פולאריס טרקטורונים. גם אני לא הכרתי את הדגמים הייחודיים הללו עד כמה חודשים טובים. ככה זה כשלא יוצאים מספיק לטיולים... מזל שאשתי כבר הכריחה אותי לארגן טיול משפחתי נחמד לנו ולבן הקטן שלנו.

בקצרה, וכדי שלא תרגישו שאין לכם מושג על מה אני מדבר – ריינג'רים הם טרקטורונים ידידותיים במיוחד שנועדו לטיולים עבור המשפחה (או לפחות ככה אני החלטתי). גם שניים עבור זוג מדובר בכלי פנטסטי, העיקרון הוא שזה לא עוד טרקטורון שמיועד אך ורק עבור רוכב בודד. מבחינת חידושים נוספים, ריינג'רים קלים יותר לנהיגה ופחות מרגישים את השטח בצורה לא נעימה. הם בטוחים מאד, עם הגה רגיל כמו זה של המכונית והתפעול שלהם לא דורש מיומנויות מיוחדות. מי שיודע לנסוע על רכב כמו שצריך יסתדר מצוין. מדובר אחרי הכל בסוג של צעצוע למבוגרים.

ריינג'רים

יחד עם הנוחות והנינוחות, ריינג'רים הם כלים אגרסיביים ביותר שמסוגלים לאכול כמעט כל סוג שטח. גם בנושא מהירות הם מובילים את התחום. ריינג'ר מסוגל להאיץ ל-100 קמ"ש במהירות שיא. אין כמו לתת גז ולהרגיש תגובה חזקה מהמנוע, רוח בפנים ואשתך תופסת אותך כדי לא ליפול. בגלל המושב הקדמי הכפול, גם הנוסע שליד הנהג חווה את הנסיעה בצורה חזקה ביותר. עבור ילדים זו בכלל חוויה יוצאת דופן – גם מהירות, גם נוף מרהיב, גם בילוי משותף עם אבא ואמא וגם אפשר לצעוק ולצחוק בלי חשבון. בקיצור, טרקטורונים בכלל וריינג'רים בפרט הם בילוי משפחתי אולטימטיבי.

את הטיולים הראשונים שלי עם ריינג'רים עשיתי דווקא בצפון, באזור הגליל, למרות שבמקור אני מהדרום. באזור הכנרת יש נופים יוצאי דופן, בעיקר בצד המערבי – מעט דרומית לטבריה. יש באיזור זה ישובים ותיקים עם נוף פשוט קסום. על רמת הגולן לא צריך להרחיב, מדובר ללא ספק באחד האיזורים היפים ביותר בארץ.

לפני כחודש טיילנו כבר למקומות חדשים, בדרום-מרכז הארץ. אחד האיזורים בהם נהניתי במיוחד עם בית גוברין. יש משהו באיזור הזה שפותח את הלב. נוף חצי מדברי, מאד ארץ ישראלי ופריחות משגעות של האביב. מי שרוצה, יכול לשלב ביחד עם טיול ריינג'רים סיורים ארכיאולוגים באיזור – אפשר אפילו לישון בשטח.

הכלי הזה שידרג עבורי את חווית הטיולים בארץ ואני ממליץ לכל אחד לנסות.
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010