כתבות נבחרות

סיור בברצלונה

סיור בברצלונה משלב בין האתרים והמקומות שהכי כיף לבקר בהם בתור תייר – תיירות אירופאית בשיאה. ברצלונה היא עיר לא קטנה ולכן לא פשוט להספיק לראות את כל המקומות ביום אחד. בכל אופן אשתדל להזכיר את אותם המקומות שאסור לפספס, מקומות שהם בגדר Must!

סיור בברצלונה

שדרות הרמבלס – אלו השדרות המפורסמות ביותר. כל סיור בברצלונה יעבור בהם ובעיר העתיקה. מכיכר קטלוניה ועד חוף הים ניתן להלך בין שווקים, חנויות ומסעדות והכל באווירה אירופאית חצי ים תיכונית יוצאת דופן. אין צורך למהר במקום הזה, כיף פשוט להתהלך ולספוג את האווירה. שוק בוקריה הוא דוגמא לשוק מזון שממוקם בלב השדרות. ניתן לראות בשוק חגיגה של ריחות וצבעים. חודשי האביב הם התקופה המומלצת ביותר להגיע לשוק.

סגרדה פמיליה – הקתדרלה הגדולה שהפכה לסמל הגדול של העיר ברצלונה. סיור בברצלונה יעבור דרך אטרקציות רבות, אך זהו רגע השיא – יצירת הפאר של גאודי, שהוא האמן המוכשר שקישט את העיר ביצירות רבות. ביתו של גאודי עצמו הוא עוד מקום מומלץ ביותר. הוא מצליח ליצור ציורים עם חתיכות חרסינות ומקשט בכך בתים, גגות וגשרים - והכל בסגנון ייחודי ויוצא דופן.

פארק גואל – סיור בברצלונה עשוי להיות אינטנסיבי בשל עומס היצירות והמבנים. באמצע הסיור אפשר להגיע אל הפארק המקסים הזה, שגם הוא עוצב ע"י האמן גאודי. הפארק ידוע בשל יצירות האומנות הפזורות בו ובזכות הארכיטקטורה המרשימה שלו. הפארק גבוה יחסית וניתן לבצע ממנו תצפית על העיר כולה. בקיצור, אחלה מקום לעשות הפסקת צהריים.

כיכר קטלוניה היא עוד מקום נחמד בשדרות הרמבלס. מזרקות, מדרגות, יונים – מאד נעים.
מוזיאון פיקאסו – כמו בפאריס, גם בברצונה יש מוזיאון של פיקאסו ואף סיור בברצלונה לא יכול לפסוח על המקום הזה. המוזיאון מציג לתיירים מגוון אדיר של יצירות פיאקסו מן השנים בהן הוא התגורר בברצלונה, כולל: ציורים, גילופים, פסלים ותמונות. פיקאסו נחשב ע"י לא מעט מבקרי אומנות בתור גדול הציירים האירופאים. בין השאר יצירותיו שימשו ככלי מחאה. המפורסמת ביצירותיו המחאתיות היא ה"גרניקה" – שגם היא כמובן מתייחסת לספרד.

מי שרוצה להעשיר את הסיור שלו עוד, מומלץ לבצע חיפוש מקיף ברשת. אלו המקומות שהסבו לי הכי הרבה הנאה, יש בברצלונה עוד הרבה מקומות מרהיבים – תהנו!
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010