כתבות נבחרות

בנק דם טבורי

בנק דם טבורי – מוסד חשוב בחברה מערבית

בשנים האחרונות החלה המודעות לשמירת דם טבורי לעלות ולגדול, והיום אנו כבר יודעים שכדאי לנו מאוד לשמור את הדם הטבורי של התינוק שלנו בכל בנק דם טבורי שהוא, כחלק משמירה על חייו של הרך הנולד, או שמירה על חיינו שלנו, כבני המשפחה שלו. הבעיה היא שיש מספר בנקים כאלה ולא תמיד יודעים איזה בנק לבחור. ישנם בנקים פרטיים וישנם בנקים ציבוריים, ולכל אחת מן ההצעות יש את היתרונות שלה ואת החסרונות שלה, וכאן ניתן לתת מספר טיפים לבחירת בנק הדם הטבורי הטוב ביותר.

בנק דם טבורי


האנשים מאחורי הבנק

מאחורי כל בנק דם טבורי עומדים אנשים, שמבחינתנו הם אנשי מקצוע לכל דבר ועניין. לפני שאנו בוחרים אצל איזה בנק אנו רוצים לשמור את הדם הטבורי, עלינו לראות ולדעת מיהם האנשים שעומדים מאחורי כל העניין הזה. חשוב לנו לדעת מהי מידת הסבלנות של האנשים כלפי השאלות שלנו, ושאלות לא יהיו חסרות, משום שאנו אנשים שדואגים לעתיד שלנו, וכמו כן, עלינו לדעת מיהם האנשים המקצועיים שאחראיים על השמירה של הדם. הייעוץ של האנשים הללו חייב לתת לנו את הביטחון הגדול שאנו זקוקים לו. אי אפשר להפקיד את הדם הטבורי, את הערובה לחיים בריאים, בבנק שנראה מפוקפק מדי, עם תשובות לא ברורות לשאולות וכיוצא בזה.


בנק דם טבורי צריך להיות מספיק זמן בתחום

תחום האיסוף והשימור של דם הטבורי הוא חדש יחסית, ולכן כל בנק דם טבורי הוא יחסית חדש. אך מכיוון שמדובר בתחום שהולך ומתפתח כל הזמן, אנו חייבים לדעת שהוא נמצא בשטח מספיק זמן בשביל להיות רלוונטי גם לנו. חשוב מאוד לדעת שיש גב לבנק, שהוא עובד ופועל ביחד עם גורמים רפואיים שאנו מכירים ושהעמדות שלו מתאימות לדרך שבה אנו רוצים שהדם הטבורי שהפקדנו אצלו. צריך גם לבדוק עד כמה הבנק עצמו פעיל במחקרים שנעשים בנושא. עד כמה הוא אקטיבי ובעל יכולות להיות פורץ דרך בתחום המדובר.


המחיר שווה את הכל

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בתחום הזה, כמו בכל תחום אחר, הוא המחיר. לכל בנק דם טבורי יש את התעריפים שלו לגבי שמירת הדם. כדאי מאוד לעשות סקר שוק ולדעת על אלו שירותים אנו משלמים בכל אחד מן הבנקים הללו. ככל שנדע יותר על אלו שירותים אנו משלמים את הסכום המדובר, כך נהיה בטוחים יותר בבחירה שלנו.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010