כתבות נבחרות

אל תפיל את המטמון
אל תפיל את המטמון

בזמן האחרון נראה לי שהילד שלי צופה כל היום בטלוויזיה, שהוא מחובר לתוכניות בערוץ הילדים מהרגע שהוא חוזר מבית הספר ובערב הוא מעביר לערוצים שהמבוגרים בדרך כלל צופים וצופה בשעשועונים. מוכר לכם?
באחד הימים הצצתי באחת התוכניות שבני צפה בהן בערוץ הילדים, הוא הביט במסך נלהב וענה לכל השאלות ששאלו בשעשועון.

השעשועון נראה לי מוכר, התפאורה מוכרת, המשחק מוכר רק כמה פרטים קטנים שונו, הכול היה כל כך דומה לשעשועון המשודר בערוץ 2 בקשת - אל תפיל את המיליון. כשהסתיימה התוכנית ושוב יכולתי לשבת ולדבר עם בני הבנתי שמדובר בשעשועון אל תפיל את המטמון. לא מדובר בהעתקה של ערוץ הילדים אלא בשיתוף פעולה מיוחד בין ערוץ 2 – קשת לערוץ הילדים.

מכיוון שילדים רבים כל כך אוהבים את אל תפיל את המיליון וגם מעוניינים להשתתף בה החליטו להקים סט ייחודי עבור ערוץ הילדים שם יתחרו הורים וילדים בשעשועון חדש ומרגש במיוחד – אל תפיל את המטמון - איזה יופי!

במה שונה אל תפיל את המטמון מאל תפיל את המיליון?


אל תפיל את המטמון היא במיוחד לילדים, מעבר לכך שמנחים אותה מנחי ערוץ הילדים והיא מצולמת באולפן ערוץ הילדים, משתתפי התוכנית הם ילדים. הילדים מגיעים לתוכנית אל תפיל את המטמון בליווי הוריהם ויחד הם מתמודדים ומשתדלים לא להפיל את המטמון כדי לזכות בפרסים. קראו עוד אודות הרשמה לאל תפיל את המטמון בכתבה נוספת...

בתוכנית המקורית יש מיליון שקלים בשטרות איתם משחקים המתמודדים, מסר זה הוא פחות מתאים לילדים, לכן העדיפו לשנות את מיליון השקלים במטבעות של מטמון. גם הזכייה היא לא זכייה כספית אלא זכייה בפרס, לפי כמות המטבעות של המטמון שנשארו לילד ולהורה הם יזכו בפרס מיוחד של אל תפיל את המטמון (הפרסים הם לדוגמא כרטיסים לאילת, אייפוד, מערכת כלי נגינה, קורס גלישת גלים ועוד). המשחק אל תפיל את המטמון מורכב מחמש שאלות, בכל שאלה מתבקשים המתמודדים להפגין ידע כללי במגוון תחומים.


למה כדאי לצפות בשעשועון אל תפיל את המטמון?

אני מאוד נהניתי לראות כיצד לקחו שעשועון מוכר ומצליח והפכו אותו לשעשועון קטן וחמוד שמתאים לילדים. אני נהנית גם מהצפייה המשותפת עם בני בשעשועון אל תפיל את המטמון מכיוון שיחד אנחנו עונים על השאלות המוצגות למתמודדים, מקווים להצלחתם ומתאכזבים כשהם נפסלים. אני נהנית לראות כיצד בני לומד ומתוכנית לתוכנית יודע לענות על עוד ועוד שאלות. אל תפיל את המטמון זהו לא שעשועון רק לילדים אלא שעשועון לכל המשפחה.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010