כתבות נבחרות

שופל

מהו שופל ולמה הוא משמש


שופל הוא כלי הנדסי כבד השייך לקבוצת הציוד המכאני ההנדסי (צמ"ה) שנעשה בו שימוש לעבודות תשתית באתרי בנייה, אתרי סלילת כבישים ומסילות רכבת וכדומה. שופל הוא למעשה כלי עם מעמיס אופני קדמי ששמו בלועזית LOADER. כלי זה משמש לעבודת פיתוח וחפירה, לחפירות עמוקות באתרי בנייה ולעבודות תשתית שונות, לעבודות במחצבות וגם בחקלאות. הכף הגדולה הממוקמת בחזית הכלי מכונה BUCKET והיא רב תכליתית. נעשה בה שימוש להעמסת פסולת עפר, חול, חצץ, סלעים וכדומה, ליישור הקרקע וכדומה. תפוקת הכף מאד מרשימה והיא מיועדת לעבודות גדולות וכבדות.
דגמים שונים של שופל


כפי שניתן להבין, שופל אינו כלי אחיד, אלא שהוא מגיע בדגמים רבים ושונים. שופל מגיע במשקלים של מ 5 ועד 30 טון, כף העמסה של שופל מסוגלת להרים מ 1200 ליטר ועד 5 מטר מעוקב, כוחו של שופל נע בין 60 ועד ל 1400 כוחות סוס. למעשה מדובר בטרקטור גדול מאד שמצויד בכף עמוקה שמיועדת לחפירה ולשינוע תכולת החפירה ממקום למקום ולהעמסתה על גבי משאיות פינוי מאתר העבודות.


מאפייני שופל


המאפיינים של שופל הם: גובה של עד 4 מטר ומשקל בין 5 ל 30 טון, קיבולת כף של 3 עד 5 מטר מעוקב (תלוי בסוג הכף), מהירות נסיעה מקסימלית 60 קמ"ש וכדומה.

בשנים האחרונות עברו כלי עבודה אלה שדרוג גם בכל הקשור להנדסת האנוש שלהם וכיום הם מצויידים בתא מפעיל אטום ושקט שאבק ורעש לא חודרים לתוכו, דבר המאפשר הפעלה הרבה יותר נוחה ושמירה על קשר רציף עם המהנדס שבשטח. תא ההפעלה מתוכנן באופן מאד יעיל ומאפשר למפעיל עבודה הרבה יותר בטוחה. ובנוסף שוכללה גם צורת החלפת הכף.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010