כתבות נבחרות

מלגזות

על התפקיד של מלגזות במקומות עבודה


מלגזות נחשבות לכלי עזר חשוב מאד במגוון רחב של מקומות עבודה - בפרט במפעלים ובמחסנים למיניהם. מנגנון הפעולה של מלגזות הוא לכאורה פשוט למדי. מדובר על כלי רכב ממונעים, אשר עליהם מורכב תורן, בעל יכולת הזזה אנכית. בתורן אנו משתמשים לצורך הפעולה המרכזית של המלגזה - הרמה והורדה של משאות שונים. בעצם, המלגזות באות לפתור את אחת מהבעיות החשובות ביותר בכל מה שנוגע להרמת משאות - מצד אחד, לבני אדם קשה להרים משאות כבדים, אך מהצד השני, רכבים כבדים, לא מתאימים למקומות עבודה, ובטח שלא לחדרים סגורים.איך לבחור מלגזות?


במידה ואתם מעוניינים לבחור מלגזות עבור מקום העבודה שלכם, חשוב מאד לזכור שיש כמה אפשרויות לרכישה או השכרה. ראשית, אם אתם בוחרים לרכוש מלגזות, יש לדעת שכיום, ניתן לרכוש אותן גם בשיט הליסינג. ברור שכל בית עסק נדרש לנהל את הוצאותיו בחוכמה, ולכן הצורך בליסינג למלגזות הוא נפוץ מאד, כאשר כמו ברכבים - יש אפשרות לליסינג מימוני או לליסינג תפעולי לבחירתכם. כמובן שאפשרות נוספת, היא לשכור מלגזות ולא לרכוש אותן. אפשרות זו מתאימה בעיקר למקומות עבודה שזקוקים למלגזה לטובת פרויקט ספציפי, ולא לצורך עבודה קבועה. האפשרות השלישית, היא פשוט לקנות מלגזה בשיטה הרגילה.


עבודה בטיחותית עם המלגזה


שימו לב שלא כל אדם רשאי לנסוע על מלגזות ולעשות בהן שימוש. לצורך כך, יש צורך לעבור קורס למפעילי מלגזות. הקורס מסביר בדיוק את כל נהלי הבטיחות לנהיגה ולעבודה עם המלגזה. יש לזכור שכמו כל כלי רכב - גם המלגזה עלולה להיות חשופה לתקלות בטיחות, אם לא משתמשים בה נכון. היא אולי נראית מבחוץ אטית - אך בפועל, חשוב לדעת איך לשמור על שיווי המשקל והאיזון בנהיגה עמה.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010