כתבות נבחרות

השתלות שיניים
אודות השתלות שיניים

רפואת השיניים בארץ ובעולם הולכת ומתקדמת יותר ויותר בשנים האחרונות, והיא מציעה כבר מגוון רחב מאד של טיפולים ופתרונות לבעיות רבות אשר מהם סובלים אנשים בארץ וברחבי העולם כולו. האמת היא, כי במשך מאות בשנים, חיפשו בני האדם פתרונות לשיניים אשר סיימו את תפקידן או אשר נעלמו מהפה בשל שחיקה מוגברת. זה לא סוד, כי השיניים עושות עבודה רבה וקשה ולעיתים צריכות להתמודד עם פעולות לעיסה קשוחות וחסרות רחמים. למזלנו, אנו נמצאים בתקופה בה הטכנולוגיה הרפואית הינה מתקדמת לאין שיעור.

השתלות שיניים הפכו להליך פשוט יותר מבימים עברו. הן מהוות פתרון אידיאלי ליצירת אסתטיקה בחלל הפה ולהשבת הנוחות בלעיסה. השתלות שיניים מקנות מראה של שיניים טבעיות.

שינוי מיוחל בתחום שיקום הפה

השתלות שיניים הפכו לחלק אינטגראלי מתכניות שיקומיות של החלל הפה, עבור אנשים להם חסרות שיניים, ייתכן אף שכל השיניים. בימינו, שתל מתפקד לחלוטין כשן טבעית. הוא עשוי מחומרים הנקלטים על ידי הגוף, כיוון שהוא תואמים את הרקמות שלו. השתלות שיניים ימנעו את הצורך בשיניים תותבות. בשיטה זו, לא יהיה צורך לפגוע בשיניים בריאות שסמוכות לשיניים המטופלות.

יתרון בולט של השתלות שיניים על פי תחליפים אחרים

ישנו יתרון ברור הקיים בשתלים, והוא היכולת ללעוס כראוי ולתפקד בצורה ראויה. לעיתים, מתבטא אובדן השיניים במראה לא אסתטי של השפתיים והפנים וכמו כן, בתחושה פסיכולוגית של זקנה. השתלות שיניים במרכז הפה והלסת  ובכל חלקיו בהחלט עשויות למנוע מצב זה של קושי נפשי ונפילה ברמה של הביטחון העצמי.

ומה עוד יש לדעת בעניין זה?

אכן, קיימים יתרונות קוסמטיים ותפקודיים בביצוען של השתלות שיניים. דברים אלו בהחלט עשויים להביא לשיפור ניכר באיכות חייו של המטופל. אין מדובר רק ביכולת לעיסה משופרת, אלא גם בחיוך יפה יותר, מה שיהווה בסיס לחיזוק הביטחון העצמי, המושג על ידי שמירה על המבנה והצורה של הפנים. כמו כן, השתלים מאפשרים יכולות לעיסה מחודשים, שבנוסף, מסייעים לשמירתה של עצם הלסת. לכל הדברים הללו ישנה השפעה בעלת טווח ארוך בשיפור בריאותו של הפה.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010