כתבות נבחרות

מרכזיה
מהי מרכזיה וירטואלית?

בעבר, כל מי שביקש להתקין מרכזיה בביתו או בעסק שלו - ולא משנה אם היה מדובר על מרכזיה אוטומטית או מרכזית IP, היה נדרש ממש להתקין פיזית את המרכזיה. הדבר היה כרוך כמובן ברכישה של ציוד מתאים, וכמובן גם בתחזוקה של המרכזיה. הדבר דרש פינוי חדר שלם עבור המרכזיה, וכמובן שכירת איש מקצוע מתאים אשר יטפל במרכזיה מעת לעת. בקיצור - היה מדובר על הוצאה שלעולם ולא נגמרת, ולכן רק עסקים גדולים, השתמשו במרכזיות. כיום לעומת זאת, יש אפשרות לעבוד עם מרכזיה וירטואלית, שחוסכת את כל הקשיים הללו.

למה הכוונה ב"וירטואלית"?

המרכזיה הווירטואלית קיבלה את שמה פשוט מסיבה אחת - היא אן לא נוכחת פיזית במקום שאליו היא נותנת שירות. מדובר בעצם על הרחבה של הרעיון של שירותי ענן. כשם שמקומות רבים מקבלים שירותי מחשוב שלא על בסיס המידע השמור במחשבים שלהם - אלא גישה לשרת רחוק, כך גם מרכזיה וירטואלית, פועלת על אות ועקרון בדיוק. מרכזיה זו יושבת על שרת מרוחק, ומחוברת לתשתית הIP (לכן, אפשר לעבוד עם מרכזיה כזו רק עם חיבור לתשתית הIP, ולא עם מרכזיות אוטומטיות שפועלות על התשתית האנלוגית). התשתית עצמה מעבירה את השירות עד למתחם שלכם, כאשר אתם מקבלים את כל השירותים אשר מרכזיה רגילה נותנת לכם, כאילו היא יושבת פיזית במתחם שלכם.

ומדוע זה מומלץ?

אך למה בעצם אנשים מעוניינים בשירות של מרכזי וירטואלית? מסיבה פשוטה - הוא הרבה יותר זול, ונחשב למשתלם במיוחד. אין שום צורך רכוש מרכזיה - ובעצם יהיה נכון לומר יותר שמדובר על מן שכירות של מקום על השרת של המרכזיה. הדבר לא דורש מכם לבצע תחזוקה שוטפת, ולא ליצור בכל פעם קשר עם טכנאי שיטפל במרכזיה. במקום זה, אתם רוכשים מקום על מרכזיה וירטואלית, מקבלים ניטור אוטומטי בכל מצב, ויכולים אף לבצע שינויים מרחוק.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010