כתבות נבחרות

עוסק פטור 2013
יתרונות וחסרונות של עוסק פטור 2013

עוסק פטור הוא מעמד של עצמאי אשר מחזור העסקאות שלו בשנה אינו עולה על סכום שנקבע על ידי רשויות המס והוא עומד נכון להיום על 76 אלף ₪ בקירוב. כלומר, למי שאין מחזור עסקאות גדול יותר יכול להרשם כעוסק פטור 2013 וליהנות מכמה יתרונות שבניהול העסק שלו. בצד היתרונות יש גם כמה חסרונות שרצוי לעמוד עליהם.

יתרון וחסרון - גבייה ותשלום של המע"מ

עוסק פטור 2013 פטור מגביית המע"מ בעסקאות שלו וכן בהעברתם לרשות המע"מ. עסקאותיו נעשות ללא רכיב המע"מ כלל. ייתרון זה הוא בניהול החשבונות מול מע"מ ובאי הגשת הדוחות החודשיים והשנתיים לרשות זו. החיסרון בשיטה זו היא שחברות בע"מ לא מעוניינות לעבוד מול ספקים כאלה מכיוון שדרישת המע"מ עבורם משמשת כתשומה ולכן הם יעדיפו לעבוד מול עוסק מורשה המספק חשבוניות עם המע"מ. חיסרון נוסף של עוסק פטור בעניין זה שהוא לא יכול להתקזז על המע"מ מרכישות שעשה לצורך העסק שלו.

הקלות בדיווחים לרשויות

עוסק פטור 2013 נהנה מהקלות הקשורות בדיווח לרשויות המס. ההקלה המשמעותית ביותר כבר הוזכרה והיא אי גביית המע"מ והעברתו. הדיווח של עוסק פטור הוא שנתי והוא על המחזור שלו בלבד. הקלה זו באה לידי ביטוי כספי באי הצורך להעסיק מנהל חשבונות או רואה חשבון על בסיס קבוע, אלא להסתפק בהגשת הדוח שיהיה מן הסתם הרבה יותר זול מאשר הגשת דוח של עוסק מורשה.

היעזרו ברואה חשבון כדי להפוך לעוסק פטור!

ניהול שוטף של אדם המוכר כעוסק פטור אינו מצריך הנהלת חשבונות, אבל מומלץ להיעזר ברואה חשבון על מנת להגיש את הניירת הנחוצה כדי לפתוח תיק של עוסק פטור 2013 . חשוב שרואה החשבון יהיה מהאיזור שבו אתם רשומים על מנת שיוכל להנחות אתכם בדיוק למקום הנכון וכדי שתגיעו עם המסמכים הנכונים כדי לעשות רישום כעוסק פטור.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010