כתבות נבחרות

שולחן כתיבה


שולחן כתיבה - רהיט חשוב במשרד


כולנו רוצים משרד יפה, מרשים, שיהיה נעים לעובדים וללקוחות. את הריהוט המשרדי אנחנו בוחרים לפי האווירה שאנחנו רוצים לייצר במשרד. מלבד הארונות, הכונניות, הספות והכיסאות המרופדים, חשוב להשקיע בבחירת שולחן הכתיבה.

סביבת העבודה של כל אחד מתרכזת סביב שולחן הכתיבה האישי, ומכאן החשיבות שלו. שולחן הכתיבה מאפשר לנו לרכז את עבודתנו במקום אחד מסודר ומאורגן. שולחן הכתיבה הוא האזור האינטימי שלנו במשרד, אותו אנחנו מנהלים בצורה עצמאית לפי הצרכים שלנו.


שולחן כתיבה


איך בוחרים שולחן כתיבה

קודם כל חשוב להבין - שולחן כתיבה הוא הרהיט החשוב ביותר במשרד. מכאן, שיש להשקיע מחשבה בבחירת השולחן. בעיקרון, יש שני דגשים מרכזיים בבחירת שולחן הכתיבה: הראשון, נוחות והשני, יעילות. מבחינת הנוחות, חשוב שהשולחן יהיה מרווח ונוח לישיבה, ומרווח דיו למרחב העבודה.

מבחינת היעילות, שולחן הכתיבה צריך לענות על כמה צרכים: חשוב שיהיה בו מקום לאחסון ניירת ומסמכים אישיים ולפיכך רצוי שיכלול מגירות. כמו כן, רצוי שיהיה בו מקום מובנה למחשב, מסך ומקלדת במגירה נשלפת. בהקשר הזה מומלץ לבחור שולחן כתיבה שמאפשר תשתית למדפסת, מכונת שכפול וכדומה.


שולחן כתיבה - סוגים ואפשרויות

כיום ניתן למצוא מאות עיצובים וסגנונות של ריהוט משרדי. רוב שולחנות הכתיבה עשויים עץ ומצופים בחומרים שונים כגון MDF או פורמייקה. לאחרונה נפוצים שולחנות הכתיבה העשויים זכוכית, ואלה משמשים בעיקר כרהיט עיצובי. הגודל הסטנדרטי לשולחן כתיבה הוא 75 ס"מ X 1.5 מטר.

למרות זאת, ניתן למצוא שולחנו קטנים ואישיים, כמו גם שולחנות כפולים באורכם או ברוחבם, הכול תלוי בצורך האישי שלכם. ניתן לרכוש את שולחנות הכתיבה בחנויות רהיטים, או בחנויות 'עשה זאת בעצמך' המאפשרים בנייה והרכבה עצמאית של השולחן והתוספות השונות.


טיפים לבחירת שולחן משרדי

שולחן כתיבה למשרד צריך להיות נוח ויעיל. כדי למלא את שתי הפונקציות האלה מומלץ לבחור ריהוט משרדי בהתאם לכמה המלצות פשוטות: ראשית, עדיף לבחור שולחן כתיבה קל, ולא עשוי עץ כבד או זכוכית דחוסה.

במידה ובחרתם בשולחן עץ, יש להקפיד על עץ משויף או מצופה שלא ייצר סיבים לאחר מספר שנים. מבחינת הרגליים המחזיקות את בסיס השולחן, רצוי לבחור ברגליים דקות המאפשרות תנועה חופשית על כיסא הישיבה. בכל הקשור לגודל, רוחב השולחן חשוב מעומקו. מומלץ לבחור בשולחן שרוחבו מטר וחצי לפחות ועומקו לא יורד מ75 ס"מ, כך שיהיה מקום למסך מחשב, ניירת ומרחב עבודה סביר.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010