כתבות נבחרות

ריהוט חדרי ישיבות

בעולם העסקים של היום, הפכו חדרי הישיבות לחלק מרכזי ומשמעותי בעיצובו של בניין משרדים. כל חברה עסקית באה במגע יומיומי עם מגוון גורמי חוץ. חדר ישיבות מהווה את אולם הכניסה לחברה, המקום שבו פוגשים לקוחות ושותפים עסקיים. ריהוט חדרי ישיבות מעולם לא היה פקטור משמעותי יותר ביצירת רושם ראשוני עסקי.

לכל חברה עסקית יש את הדרישות הספיציות לה מחדר הישיבות. עבור חברות הייטק למשל, ריהוט חדרי ישיבות עשוי להיות מעוצב עם חומרים יחסית קרים, כלומר הרבה זכוכית ומתכת. לעומת מפעלי יצרניים, שיעדיפו אווירה בייתית ורגועה יותר, ולכן סביר יותר שישמתשו בחומרים כמו עץ ואריגים. מילת המפתח היא שפה עיצובית. ריהוט חדרי ישיבות ללא שפה עיצובית אחידה וקוהרנטית משדר למבקר בלבול ואף בזבזנות. זה לא חכמה לקנות את הרהיטים היקרים ביותר והחדישים ביותר. יש ליצור נוף עיצוב אחיד שמשדר אווירה ספציפית. האווירה בחדר הישיבות צריכה להדהד עם מוצרי החברה ועם הערכים שלה.

אם בעבר האדריכלים היו אלו שעיצבו את חדרי הישיבות, כיום הם מעדיפים להעביר את האחריות למקצוענים, אל מעצבי הפנים התעשייתיים. בד"כ מדובר במעצבי פנים עם נסיון ועם ביטחון עצמי. לא קל לעמוד בפני מנכ"ל בכיר ולהחליט עבורו כיצד צריך להראות חדר הישיבות שלו. זאת ועוד, לעיתים ישנו חדר ישיבות קיים וצריך לשפצו – מנכ"לים רבים עשויים לסלוד משינויים חדים ולכן ינסו להגביל את המעצב.

אם בעבר מעצב הרהיטים היה ניגש לקנות את הרהיטים בחנות רהיטים, כיום זה כבר לא עובד ככה. אם הוא מעוניין לחסוך, הוא ייגש לחנות שמתמקצעת בתחום של ריהוט חדרי ישיבות ומשרדים. אם הוא מעוניין ללכת על הרמה הגבוהה ביותר, הוא ייגש ישירות אל אחד הבוטיקים המובילים בארץ או בחו"ל. טווח המחירים הוא גדול מאד. ברגע שמחליטים להשתמש בחומר כמו עור אמיתי למשל, המחירים עולים משמעותית. יש גם מקומות שמעוניינים בריהוט עם איכויות אורטופדיות, כסאות בד לדוגמא – וגם זה מגדיל משמעותית את ההוצאה. הדבר הנכון הוא לרכז את הקנייה במקום אחד ואז לקבל הנחה על כמות המוצרים הגדולה.

מה כולל ריהוט חדרי ישיבות? כסאות, שולחנות מאורכים גדולים, כסאות צד, ארונות קיר, וילונות, שטיחים, שידות, דלפקים ועוד. שוב, לא בכל משרד צריך את כל הפריטים הללו. עודף פריטים ייצור תחושה עמוסה ומבולגנת. יש ליצור פיזור מאוזן והרמוני של הרהיטים השונים בתוך החלל. בד"כ מחליטים מראש על החומרים שאיתם משתמשים לריהוט.


בסופו של דבר, ריהוט חדרי ישיבות צריך לענות על 3 צרכים בסיסיים:

נוחות – זה לא כמו בבית קפה שרוצה שנאכל מהר. כסאות בחדר הישיבות צריכים להיות נוחים ולאפשר לנוכחים לבצע ישיבות ממושכות.

יעילות – לא פעם קונים כסאות גבוהים מדי כך שהרגלים שלנו לא נכנסות מתחת לשולחן. הריהוט צריך להיות יעיל במובן שהכסאות צריכים להיות קלים להזזה ולניקוי וגודל השולחן צריך להתאים לגודל החברה ולכמות הנוכחים הממוצעת בישיבה.

אסתטיקה – אנו חוזרים אל נקודת המוצא. חדר הישיבות של החברה הוא במובנים רבים כרטיס הביקור העסקי שלה. גם אם אתם לא מעצבים גדולים, ודאי תוכלו להבחין בריהוט יפה ומרגש. שווה להשקיע במוצרי איכות, כי גם הלקוחות שלכם יתרשמו באותה המידה.


מי שמחפש רעיונות עיצוביים למשרדו, כיום תחום הריהוט המשרדי הגיע אפילו אל אולמות התצוגה במוזיאונים. קפצו למוזיאון קרוב לביתכם וחפשו תערוכת עיצוב תעשייתי, תופתעו כמה רעיונות תקבלו שם.
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010