כתבות נבחרות

לפני ואחרי מכירת תכשיטים
ההחלטה למכור תכשיטים ישנים רלוונטית עבור קהל יעד מגוון. ראשית, זו החלטה מצוינת עבור אנשים פרטיים שיש ברשותם מטבעות זהב ישנים. בגלל שמטבעות זהב ישנים יוצאים מהמחזור, אי אפשר להשתמש בהם לצורך תשלום. מנגד, מה שכן אפשר לעשות זה למכור אותם לחברות שמתמחות בנושא ויכולות להתיך אותם לחומר גלם בעל ערך. במקרים כאלה, המעמד של מכירת תכשיטים משתלם עבור שני הצדדים ולכן הוא מומלץ.

שנית, מכירת תכשיטים מתאימה למי שמחזיק בתכשיטים ישנים – בין אם מדובר בתכשיטי זהב, כסף, יהלומים וכן הלאה. בכל אחד מהמקרים האלה, המטרה היא לקבל תמורה מיידית בגין התכשיטים הישנים ולא לשמור אותם בארון. בנוסף, האפשרות של מכירת תכשיטים אטרקטיבית כי היא מונעת ומגנה מפני סיכוני פריצה וגניבה.
איך יודעים שמדובר על עסקה משתלמת?

במהלך עסקאות של קניית או מכירת תכשיטים אפשר לדעת שמדובר על הצעת מחיר משתלמת לפי הערכת השווי. את השווי של התכשיטים מעריכים מצד אחד בהתאם לבדיקת טוהר הזהב ומיון לסוגי זהב שונים, או בהתאם לבדיקת טוהר המתכת והכסף. מצד שני, צריך גם לבחון את השווי של התכשיט בהשוואה למחיר הזהב, המתכת או הכסף העולמי.

השלב האחרון בעסקה משתלמת כולל הסכמה בין הצדדים בנוגע לאופי ולגובה התגמול. בעזרת הסכמה כזו ניתן לקבל למעשה הצעת מכירה וסגירת עסקה בכסף מזומן, כמו גם לקבל מסמך רשמי עם פירוט העסקה. בהמשך, אפשר להחליט האם לקבל את הכסף המזומן בגין מכירת תכשיטים או להשתמש בתכשיטים כערובה לפני שעבוד וקבלת הלוואה.

לסיכום, יש המון יתרונות לתהליך של מכירת תכשיטים והדרך לנצל אותם היא לבצע את העסקה מול גורם אמין ועל בסיס תהליך הערכת שווי מסודר.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010