כתבות נבחרות

ממיר קטליטי

ממיר קטליטי

ממיר קטליטי הוא חלק ממערכת הפליטה של כלי הרכב. הממיר הוא חלק צינורי והוא נמצא בשימוש בכלי רכב אשר יש להם מנוע בעירה פנימי. התפקיד של ממיר קטליטי הוא להפחית את זיהום הרכב והיום חובה לשים אותו ברוב הרכבים ובטח בתחום המכוניות הפרטיות. בזכות הממיר הקטליטי יורד זיהום האוויר מהרכבים לעשירים מכפי שהיה בעבר וניתן להגיד כי למרות שחל גידול עצום במספר המכוניות שעל הכביר, הממיר אפשר לזיהום להישאר בגדר הנורמה.

 


החשיבות של הממיר

רכב "מעשן" הוא רכב שמסב נזק עצום לסביבה שלו ויש לבחון את המצב של הממיר הקטליטי שלו. הממיר מבצע הלכה למעשה מספר פעולות, הוא מחמצן את הפחמן החד חמצני והופך אותו לפחמן דו חמצני, הוא מפרק את תחמוצת החנקן לחנקן וחמצן (כלומר עושה פירוק והפרדה) והוא מחמצן את הפחמימנים (שהם הדלק הלא שרוף) והופך אותם לפחמן דו חמצני ומים. ההליך הזה אותו מבצע ממיר קטליטי הוא קריטי לשמירה על איכות הסביבה ומעבר לכך שחובה על פי חוק לנסוע עם ממיר קטליטי תקין, יש להבין שבלעדיו זיהום האוויר מהמכוניות היה עולה פי 10 ממה שהוא היום.


טיפול שוטף

כאשר תגיעו למוסך עם הרכב תוכלו לבקש תמיד כי יבצעו גם בדיקה של הממיר הקטליטי. לעתים הממיר נסתם מסיבות שונות וחשוב לבדוק זאת על מנת למנוע את זיהום האוויר.


טסט והממיר הקטליטי

בטסט של הרכב בודקים את התקינות שלו. חלק בלתי נפרד מרכב תקין הוא ממיר קטליטי תקין. הטסט בוחן כיצד הרכב משפיע על הנהג ועל הסביבה שלו. למשל אם הגלגלים לא מאוזנים, הרכב מסוכן ויכול לפגוע במכוניות אחרות ואם הממיר הקטליטי לא תקין אזי שהרכב מזהם ועלול לפגוע בבריאות הציבור.

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010