כתבות נבחרות

לוחות סנטף
סנטף הוא שם ללוחות פוליקרבונט גליים, אשר מהווים מהחומרים הפלסטיים העיקריים שנמצאים בשימוש בתעשיית הבנייה, כמו גם בתעשיות אחרות. מדובר בחומר שפותח בישראל ומהווה פיתוח לפוליגל, שכולנו מכירים.

יתרונות לוחות הסנטף בהקשר של תעשיית הבנייה

לוחות סנטף הינם בעלי יתרונות רבים העולים על חסרונותיו. לוחות הפוליקרבונט הגלי עמידים, בעלי חוזק מכאני גבוה במיוחד, שרידים למשך שנים רבות (בלאי נמוך) ובעלי יכולות סינון קרני UV. מדובר בחומר אשר קל מאד להקנות לו מאפיינים "חדשים", כמו צורה, צבע ושקיפות בתהליכים כימיים פשוטים במיוחד המתבצעים בתנאי מעבדה או תעשייה. הלוחות עמידים בפני תנאי מזג אוויר קיצוניים (טמפרטורה, משקעים ולחות). ההרכב הכימי במקרה הזה, כמו גם במרבית החומרים, הוא שקובע את תכונות החומר ויתרונות החומרים למעשה נובעים ממנו. נעבור לומר כמה מילים אם כן, על הרכבו הכימי של לוח הפוליקרבונט הגלי.

הרכבו הכימי של חומר הפוליקרבונט

הפוליקרבונט משתייך למשפחת הפולימרים הסינטטיים כך שאיננו מצוי בטבע אלא מיוצר בתנאי מעבדה ובתעשיות בלבד. פולימר הוא חומר הבנוי משרשרת של מולקולות ענק. מולקולות הענק קשורות זו לזו בקשרים קוולנטיים או בקשרים תוך מולקולאריים חזקים. הפוליקרבונט ממנו עשוי הסנטף הינו פולימר תרמופלסטי, כלומר, חומר בעל מאפיינים פלסטיים (למשל, התרככות בחימום והתקשות בקירור, מה שמאפשר עיצוב של החומר לפי רצון בקלות יתרה ללא צורך בתהליכים תעשייתיים מורכבים). חשוב עוד לציין, כי חומר זה זול לייצור ולכן, זול לרכישה. מכאן, שאפשר לרכוש את הסנטף בכמויות מסחריות.

השימושים בסנטף

כיום, עיקר השימוש בסנטף הוא בתעשיית הקירוי, לשם יצירת בידוד ובתעשיית הפרגולות. לאור יכולת סינון הUV של החומר, הוא מושלם לצורך יצירת פרגולות שמטרתן להצל, תוך שניתן עדיין שיעבור אור ברמה מסוימת.  

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010