כתבות נבחרות

רדיאטור לרכב

רדיאטור לרכב

רדיאטור לרכב הוא החלק אשר אחראי על קירור הרכב והמנוע. הרדיאטור משחרר את החום אשר נמצא בתוך נוזל הקירור של הרכב וזאת במטרה לקרר את הרכב עצמו ולאפשר את התקינות שלו. הרכב נוטה להתחמם בעת הנסיעה ואם הרדיאטור תקין אין לכך כל השפעה.כאשר הרדיאטור אינו תקין נראה חימום של המנוע אשר עלול לגרום לתקלה אמיתית ברכב ואף סיכון בעת הנסיעה.


פעילותו של הרדיאטור

הרדיאטור הוא חלק אשר אחראי לקירור של המנוע בעת הנסיעה. על מנת לבצע את הפעולה הזו, ממוקם הרדיאטור בחזית הרכב. הרדיאטור מכיל צינורות רבים דרכם עובר נוזל הקירור של המנוע והוא מצנן את האוויר החם אשר נפלט ממנו. לאורך חייו יכול הרדיאטור לעבור שחיקה ובלאי ולכן חשוב מאד לערוך את הבדיקה של רדיאטור לרכב כשמגיעים למוסך או בעת חשש כי מערכת הקירור לא פועלת כהלכה.

 


בדיקת רדיאטור לרכב

על מנת להנות מרכב תקין יש לבצד בדיקות באופן שוטף. אחת מהבדיקות היא של הרדיאטור. רדיאטור לרכב הוא מרכיב חשוב מאד לנסיעה תקינה ובטוחה והוא שומר על כך שהרכב לא יתחמם יתר על המידה. הבדיקה של הרדיאטור מתבצעת במוסך ולרוב היא חלק בלתי נפרד מהבדיקה השוטפת של הרכב. למרות שרוב המוסכים מבצעים את הבדיקה מומלץ מאד לברר בכל ביקור במוסך כי נעשתה בדיקה של הרדיאטור וכי הוא תקין.


החלפה של רדיאטור לרכב

לרוב, הבדיקה של הרדיאטור מעלה האם הרדיאטור תקין או לא והאם יש צורך להחליף את נוזל הקירור אשר זורם דרכו. הרדיאטור צריך להיות במצב תקין לחלוטין, הן מבחינת תכולת נוזל הקירור שלו והן מבחינת הנראות של הרדיאטור. בעת בדיקת הרדיאטור יבדקו כי אין בו שום סדקים או מפגעים שעלולים לסכן את מהלך הנסיעה.

 

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010