כתבות נבחרות

תמ"א 38 ברמת גן
ההתחדשות העירונית במיטבה

התחדשות עירונית היא תהליך שהמדינה נכנסה אליו כבר לפני שנים אחדות והיום נמצאת בעיצומה. מיום ליום נבנים עוד בתים חדשים על חשבון בתים ישנים בתהליכים של פינוי ובינוי וגם בתים ישנים רבים משודרגים לבתים גדולים יותר וחזקים יותר. תמ"א 38 היא אוסף של הטבות והיתרים שנועדו לתמרץ יזמים לשפץ ולשדרג מבנים ישנים וכך להוריד את הסיכוי שהם ייפגעו ברעידת אדמה חזקה. מדינת ישראל נמצאת על השבר הסורי אפריקני מה שמותיר אותה חשופה לרעידות אדמה חזקות מאוד שמתרחשות אחת למאה שנים ויש מספר בתים רעועים מאוד במדינה שבעת רעידה כזו עלולים לקרוס בצורה קיצונית ביותר. תמ"א 38 ברמת גן, תל אביב, ראשון לציון ועוד ערים נוספות במרכז ובכל הארץ מקבלים חיזוק משמעותי בשיפוצים בתהליכים מהירים מתמיד.

חסרונות תמ"א 38 ברמת גן

תמ"א 38 ברמת גן היא אוסף של נהלים ותקנות שבאים לקראת הציבור ובאים לתמרץ את היזמים. תמ"א 38 קובעת שניתן להוסיף קומות לבניין קיים, ניתן להוסיף לו ממ"ד וגם מעלית שלא על חשבון כמות המטרים הרבועים שניתן להוסיף לכל דירה שעומד על 25 מטרים לכל אחת. תמ"א 38 ברמת גן באה לעשות טוב ליזמים ולדיירים אך למעשה ההגבלות שלה יכולות להיות לה לרועץ. יזמים רבים התרחקו מתמ"א 38 אחרי שהבינו שהיא לא פשוטה כמו שהיא נשמעת ההגבלים שלה יכולים להפוך את הפרויקט ללא כדאי ואף לא רווחי.

מה הבעייתיות בתמ"א 38 ברמת גן?

תמ"א 38 ברמת גן קובעת שניתן להוסיף עד שתי קומות בלבד ובפועל ההתחלה שלה רוויה במספר מתנגדים גדול מאוד שנובע גם מהשכנים לאותו בניין שרוצה לערוך שיפוצים וגם מהדיירים עצמם. פעמים רבות ההליכים האלו הגיעו עד בית המשפט מה שגורם ליזמים לוותר מראש על ההזדמנויות האחרות להתחיל את הפרויקט.

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010