כתבות נבחרות

אי ביטחון תזונתי
יש לא מעט מדינות שסובלות באופן גורף מאי ביטחון תזונתי. המדינות האלו בדרך כלל מדינות עולם שלישי והן יכולות להיות בעייתיות מאוד בכל מיני מישורים ולא רק מבחינת הכלכלה שלהן. זה הזמן להבין האם יש אי ביטחון תזונתי גם בישראל ומה ההשלכות של מצב עגום שכזה.

האם יש אי ביטחון תזונתי בישראל?

יש אי ביטחון תזונתי בכל מקום לפחות לחלק מהתושבים, גם בארצות הברית ובאירופה. נכון זה נשמע לכם טיפה הזוי אך בישראל, מדינה עשירה באופן יחסי, יש אנשים שלא רק לא סוגרים את החודש ולא יכולים להרשות לעצמם מה שאנשים אחרים מרשים, אלא אין להם גישה למזון באופן יום יומי כי הם לא מסוגלים לקנות אותו. מצב כזה בעייתי יותר כאשר יש ילדים וכאשר אין עבודה כלל. מצב זה יכול להיגרם מכמה מצבים כמו למשל חוסר השכלה, מחסור בעבודה וכן הלאה.

אלו מדינות סובלות מהתופעה בעיקר?
יש לא מעט מדינות שסובלות באופן גורף מהתופעה בעיקר באפריקה. אין ספק כי התופעה הזו יכולה להיות גם במדינות מפותחות באופן נרחב באזורים ספציפיים, אף באפריקה המצב הכי חמור. באפריקה יש מדינות שלמות שאין להם גישה אפילו למים שלא לדבר על מזון. כמו כן יש אוכלוסיות גדולות מאוד בהודו וכמובן גם בסין ומקומות אחרים במזרח שיכולות להיות הרבה יותר גדולות ממה שנדמה ואפילו ממה ששומעים בחדשות.

מה משפיע על אי ביטחון תזונתי?

על אי ביטחון תזונתי למעשה משפיע הכל מהכול. מלחמות במקומות הגיאוגרפיים בהם יש את אי הביטחון הזה וכמובן גם איכות החיים של אותם אנשים באופן כללי מבחינת מזג אוויר, אסונות טבע וכן הלאה. ככל שהמקום יותר רעוע למחייה כך יש סיכוי טוב יותר לעוני והעוני מביא לאי הביטחון התזונתי.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010