כתבות נבחרות

עניים
מעגל העוני הוא מעגל שקשה מאוד לצאת ממנו, ונדרש לכך סיוע נרחב
מעגל העוני נקרא כך משום שמדובר במצב שלעתים קרובות מאוד הוא אכן מעגלי. אדם שמוגדר כעני, כלומר אדם שלא מסוגל להכניס מעל לקו תחתון של חציון שמחושב לפי המדינה שבה הוא חי, הוא אדם שבמרבית המקרים גם לא יצליח לעשות זאת לעולם ללא סיוע. עניים לא יכולים להרשות לעצמם ולילדים שלהם חינוך ברמה גבוהה, טיפולים רפואיים ברמה גבוהה ובאופן כללי מדובר באוכלוסייה חלשה שזקוקה לסיוע – סיוע שמטרתו לצאת ממעגל העוני. כיצד ניתן לסייע בכך, ולמי צריך לפנות לשם כך? ננסה להבין זאת כעת.

מבתי תמחוי ועד עמותות סיוע – האפשרויות השונות דרכן ניתן לסייע לעניים
הדוגמה הבסיסית אך גם הקיצונית ביותר של מוסדות שמטרתם לסייע לעניים הם בתי תמחוי – מוסדות עירוניים (בדרך כלל) שמטרתם לספק ארוחה חמה וקורת גג לחסרי בית ואנשים במצב של עוני מרוד שם נמתאים מתנדבים. עם זאת, גם אנשים במצבי עוני קיצוניים פחות זקוקים לעזרה, ולשם כך ישנם ארגונים ומוסדות שמסייעים לנו להעביר תרומות של כספים וסיוע, וכן רהיטים, בגדים וחפצים ישנים שאנחנו לא זקוקים להם יותר – עבור מי שזקוק להם במידה רבה מאוד. כך ניתן ליצור שינוי אמיתי בחיים של האדם העני, ולסייע לו לשפר את מצב עבודתו וחיי היום יום שלו, ולהצליח לחסוך מעט כסף עבור יציאה ממעגל העוני.

עניים שמצליחים לצאת ממעגל העוני הם הפרס הגדול ביותר של החברה שלנו
כאמור, עוני הוא מצב מעגלי. החברה שלנו נמדדת במידה רבה ביחס שלה כלפי החלשים ביותר שבה, וכך כאשר אנחנו מצליחים לסייע לעניים במידה שמספיקה בכדי להוציא אותם ממעגל העוני ולהעמיד אותם על הרגליים – אנחנו עושים את המעשה החשוב ביותר עבור תיקון החברה והעולם שבהם אנחנו חיים.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010