כתבות נבחרות

אמנות מס
למה חשוב לקיים אמנות מס?

קיום אמנות מס אמור להיות אינטרס משותף של אזרחים ובעלי זכויות מכל רחבי העולם. כל עוד מדינות מסוימות מקיימות ביניהן ומשתפות פעולה עד כדי ניסוח מקובל של אמנה מסוימת, גם הנישומים החייבים במס נדרשים למלא אותה. עם זאת, הטעות הנפוצה היא לייחס אל אמנות מן הסוג הזה חסרונות בלבד – כמו למשל אלו שנובעים מעצם העובדה שמדובר על אמנה שמחייבת את האזרחים ואת בעלי העסקים לשלם כסף. מנגד, מה שכן צריך לעשות זה להבין את היתרונות של אמנות מס.

חשוב לקיים אמנות מס על מנת לייצר הכנסה בתוך המדינות עצמן. כאשר מקיימים את אמנות המס, זה אומר שהסביבה העסקית וגם האזרחית שבה פועלים תהיה בעלת יותר משאבים. כאשר הסביבה העסקית והאזרחית מפותחת, כל מי שנדרש לשלם את המס הוא גם זה שנהנה מהתוצאות.

האינטרס של תשלום מס

מלבד יצירת הכנסה עבור המדינות, חשוב לקיים אמנות מס גם משום שככה מונעים כפל מס. מטרת העל של אמנות המס היא למנוע מצב שבו נישומים צריכים לשלם מס כפול, או לחילופין מקרים שבהם נישומים לא משלמים מס במדינה אחת אך כן משלמים מס רק במדינה אחרת. במקום זה, מה שהאמנות אמורות לעשות זה לייצר מצב שבו כל הנישומים משלמים את סכום המס שאותו אמורים לגבות מהם.

במילים אחרות,  לכל המעורבים בנושא של אמנות מס יש אינטרס משותף לכך שהן ייגבו. כאשר גובים את אמנות המס, זה אומר שהאזרחים במדינות המעורבות נהנים מהכנסות גבוהות. במשך הזמן, אותן הכנסות גם יכולות להיות מנוצלות לטובת פיתוח התשתית האזרחית, הכלכלית או העסקית הקיימת בכל מדינה – מה שמשרת גם את האינטרסים של הנישומים עצמם.

© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010