כתבות נבחרות

טיול לסין

איי שם, בדרום-מרכז סין שוכנת עיר קטנה וציורית בשם יאנגשו. יאנגשו נמצאת במרחק חצי שעה מהעיר הגדולה גווילין. יאנגשו היא אחד ממרכזי התיירות הגדולים ביותר באזור זה – גם עבור תיירים מערביים וגם עבור תיירות פנים.

מצד אחד, אפשר לראות הרבה בנייה חדשה ברחבי העיר. מצד שני, המראה המרשים של העיירה נשמר, במיוחד החלק התיירותי, שיושב על רשת תעלות ציוריות. חשוב גם לזכור שנופי הטבע באזור זה של סין הוא פשוט מרהיב – אינספור גבעות בצורת דבשת של צב, ממש כמו באגדות.

אין ספק - טיול לסין הוא חוויה מדהימה. המטיילים מתחלקים בגדול לשני סוגים:

תיירים – מטיילים שמגיעים לסין למספר שבועות בלבד ומעוניינים לראות את המקומות המרשימים ביותר. טיול לסין, גם אם הוא קצר, חייב לעבור דרך איזור זה של סין. מעבר לתרבות ולאוכלוסיה הנעימה – הנוף פשוט מרהיב, תסתכלו בעצמכם. אין לכם מושג מה שזה עושה לנפש, לראות יום אחר יום את הנופים הירוקים הללו, את הנהרות הרחבים ואת הגבעות הציוריות שנמשכות עד לאופק.

מטיילים ותיקים – חבר'ה יותר צעירים בד"כ, אשר חורשים את סין לאורכה ולרוחבה. טיול לסין בסגנון תרמילאים יעבור גם הוא קרוב לוודאי בעיר יאנגשו, אבל זו תהיה רק תחנה אחת מתוך עשרות תחנות מרשימות בדרך. עבור מטיילים מסוג זה ישנם לא מעט מסלולים אתגריים באיזור של יאנגשו.

טיול לסין

ניתן להנות ביאנגשו ממגוון אטרקציות:

טיולים באופניים, שייט בסירות במבוק, מעיינות חמים, טרקים וטיפוס הרים. סוד הקסם של העיירה הזו הוא הנוחות הגדולה. יש המון סוכנויות תיירים יעילות ואדיבות שישמחו להנחות אתכם אל יעדכם. המרחקים קצרים ולכן לרוב המקומות אפשר להגיע בעזרת אופניים.

מעבר לאטרקציות השונות, ניתן גם לספוג קצת מהתרבות המקומית. ניתן למצוא ברחבי העיר הקטנה מגוון קורסים קצרים ומהנים. קורס בישול סיני הוא דוגמא טובה. בקורס כזה מתוודעים לצמחים ולתבלינים המיוחדים שאפשר למצוא במטבח הסיני. אין יותר כיף מאשר לאכול כל יום את הארוחה שאתם בישלתם.

מי שאוהב פעילות גופנית, ניתן להצטרף גם לקבוצות של צ'י קונג וטאי צ'י. מדובר בקבוצות לא גדולות עם משתתפים מערביים ומקומיים. עבור מי שמכיר שיטות אלו מהארץ, מעניין מאד לקבל הדרכה ישירות ממדריכים סיניים מיומנים. כמובן שהאפקט הנפשי של התירגול הזה הוא גדול. כל הגוף הופך גמיש והנפש נרגעת. זה בדיוק אחד מהיתרונות שמציע טיול לסין.
 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010