כתבות נבחרות

טיול לספרד

בשנים האחרונות ספרד הופכת ליעד טיולים לישראלים רבים . טיול לספרד הוא אחד הטיולים הפופולאריים ביותר . לספרד עבר יהודי מרשים וחשוב. יותר ויותר יהודים מכל העולם מגיעים ל ספרד ומתרפקים על התרבות היהודית שהייתה נחלת העבר ואינה היום.

טיול לספרד

טיול לספרד – בעקבות ההיסטוריה היהודית

טיול לספרד הכולל אתרים יהודים הוא טיול מרגש וסיור לימודי . זה אינו טיול שגרתי של מוזיאונים ונופים. טיול לספרד מחייה את ההיסטוריה היהודית המפוארת שהייתה בספרד בתקופת תור הזהב. אנו נטייל בין סמטאות צרות ובין בתי כנסת, נסייר בערים ועיירות ששימרו סמלים יהודיים ונחזור אחורה במנהרת הזמן לתקופה היפה והחשובה בהיסטוריה היהודית. טיול לספרד להכרת ההיסטוריה היהודית לא יפסח על קורדובה,עיר הולדתו של הרמב"ם. בקורדובה אפשר לסייר ברובע היהודי, בכיכר טבריה, שבה נמצא פסל הרמב"ם, ובכיכר יהודה הלוי.


טיול לספרד – מקומות שאסור לפספס

• מדריד – מדריד היא עיר הבירה של ספרד. בעיר מוזיאונים מרשימים וארכיטקטורה נפלאה . מוזיאון פראדו הוא האטרקציה של כל טיול לספרד. במוזיאון מוצגים יצירות אומנות מארמונות מלכי ספרד . זהו מוזיאון האוצר בתוכו את אחד מאוספי האומנות החשובים ביותר . במדריד אי אפשר שלא לבקר בכיכר מאיור , הכיכר המפורסמת של מדריד,ובגנים הבוטניים המלכותיים אשר נוסדו על ידי המלך פרידריך ובהם צמחים ממינים שונים ופסלי אומנות רבים.


• סביליה – סביליה היא עיר חובה לכל מי שעורך טיול לספרד . הזמן המומלץ לטייל בסביליה הוא שבוע לפני חג הפסחא . בשבוע זה מתקיים פסטיבל מסורתי הכולל תהלוכות , מלחמות שוורים וזיקוקים. סיבילה מפורסמת בגלריות לאומנות הרבות ובחנויות העתיקות. בעיר מתקיימים שווקים רבים לממכר עתיקות. טיול לספרד עבור חובבי עתיקות חייב לכלול את סיבילה.

• גרנאדה – גרנאדה שוכנת למרגלות ההרים הגבוהים ביותר בספרד. בעיר גנים מרהיבים וארמונות . סיור בעיר יכלול את הארמון המלכותי ואת הגנים המלכותיים. הארמון המלכותי מעוצב בסגנון הרנסאנס וסביבו שוכנים הגנים המלכותיים.

• ברצלונה - ברצלונה היא היעד המועדף על ישראלים העורכים טיולים לספרד. בלבה של ברצלונה נמצא המדרחוב הארוך ביותר המורכב מחמישה רחובות . במדרחוב יש שפע של דוכני רחוב, אומנים המציגים את יצירותיהם, חנויות ומסעדות. כדאי לבקר בברצלונה גם ברובע הגותי ובמוזיאון פיקאסו.


>>חשבתם באותה הזדמנות לקפוץ גם לאיטליה? קראו אודות הפנתאון ברומא.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010