כתבות נבחרות

דרושים
איך אפשר לנסח מודעת דרושים?

אתם מעוניינים למשוך אנשים חדשים למקום העבודה שלכם. בין אם אתם עסק קטן או גדול, חשוב מאד שתדעו לנסח את המודעה הנכונה. היום שוק מחפשי העבודה בישראל הוא גדול, והעובדים השונים יודעים להשוות בין ההצעות השונות.

מצד שני, ברור שהמשרה שלכם לא מתאימה לכל אדם באשר הוא. אז איך תוכלו לוודא שאתם מושכים אליכם את האנשים הנכונים? ולא רק את אלו שכותבים את קורות החיים שלהם במיוחד עבורכם (לפי המלצות של אתרים שונים המסבירים איך כותבים קורות חיים).

להיות ברורים במיוחד

היום בזכות האינטרנט, אתם לא מוגבלים בניסוח של מודעת דרושים. חלפו הימים שבהם בשביל לנסח מודעת דרושים בעיתון הייתם צריכים לקנות מקום. מדוע זה מהווה יתרון? כי כעת אתם יכולים לפרט במדויק מה המשרה שלכם דורשת. לא צריך לכתוב רק "דרוש מהנדס" או "דרושים סטודנטים". תוכלו לציין במודעת דרושים איזה סוג של מהנדס אתם מחפשים, מהו היקף המשרה, היכן בכלל מקום העבודה, מהם התנאים השונים, מהי מדרגת השכר, וכיו"ב.

דרכים ליצירת קשר

בכל מודעת דרושים, כדאי לציין כמה שיותר דרכים ליצירת קשר. קחו בחשבון, שהיום אנשים רבים שמחפשים מודעות דרושים באינטרנט - גם מעדיפים לענות למודעות דרך אותה פלטפורמה. לכן דאגו שתהיה תיבת דוא"ל שאליה תוכלו לנקז את כל הבקשות למשרה, כולל קבלה של קו"ח והמלצות שונות. כמובן שכדאי שיהיו לכם גם ערוצי תקשורת נוספים - כתובת רגילה, פקס, טלפון, וכיו"ב.

לא לפחד גם לכתוב תנאים

יש אנשים שמנסחים מודעת דרושים, וקצת חוששים לציין תנאים מיוחדים שהעבודה דורשת. אסור להתבייש! התנאים של מודעת דרושים עוזרים לכם גם לסנן מראש מועמדים שממילא אתם תפסלו בהמשך. בכל מקרה מי שיעבדו אצלכם יהיו אנשים שהתנאים בעבודה יתאימו להם, וכדאי לכתוב זאת מראש. אם התנאים הם מראש קריטריונים לסינון איכותי - על אחת כמה וכמה.

רגע לפני שאתם רצים לכתוב את מודעת הדרושים עבור העסק שלכם, חשוב לזכור, כי ככל שהמודעה תהיה ממוקדת ומקצועית יותר, כך גם התשובות שתקבלו תהיינה ממוקדות יותר לצרכים של העסק שלכם ולדרישות התפקיד שהגדרתם. לאחר מכן, כבר תצטרכו להתמודד עם מיון הפניות שקיבלתם ובשלב מאוחר יותר עם ראיונות הקבלה.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010