כתבות נבחרות

הדברה
אפשרויות שונות של הדברה ירוקה

במדינת ישראל האקלים החם רוב ימות השנה מביא איתו כמובן גם מיני חרקים אל תוך הבית או המשרד, ויש למצוא פתרונות של הדברה מסוגים שונים על מנת להתגבר על התופעה ולמגר אותה מהמבנים השונים. הפתרון הקלאסי להתמודדות עם התופעה הוא כמובן ריסוס, וכיום קיימת גם האופציה של הדברה ירוקה. כפי שאתם בוודאי יודעים, המודעות לתחום של הדברה הולכת וגוברת כיום. רוב האנשים מעדיפים להימנע מפגיעה מיותרת בבעלי חיים כמו למשל: הרחקת יונים במקום הדברתן. הסיבות לכך הן מגוונות. אמצעי הדברה ירוקה מאפשרים מצד אחד לפגוע במזיקים אך לא לפגוע באף יצור אחר - וזה כולל גם את בני האדם (בדגש על ילדים ותינוקות), כמו כן הדברה ירוקה לא פוגעת בחיות המחמד (יש להם נטייה לעיתים לאכול דברים רעילים). אז איזה אמצעי הדברה אפשר להשיג כיום?


אפשרויות להדברה ביולוגית

אחד מסוגי ההדברה הנפוצים כיום בעיקר באזורים חקלאיים וכפריים היא לנסות אמצעים של הדברה ביולוגית. המשמעות היא בעצם לקחת יצורים חיים שמהווים אויבים של המזיק, ע"מ שידללו את אוכלוסיית המזיק. כך לדוגמה אפשר לקחת ציפורים וחתולים אשר יחסלו מכרסמים שמזיקים לגידולים חקלאיים. חשוב מאד להיזהר עם אמצעי זה של הדברה - כדי שהגורם המדביר לא יהפוך למזיק בעצמו.
אמצעים אלקטרוניים להרחקה

אמצעי ייחודי נוסף של הדברה ירוקה הם המרחיקים האלקטרוניים למיניהם. מדובר על מכשירים מיוחדים, אשר פולטים גלי קול. גלי קול אלו לא נשמעים לאדם, אך למזיקים הם נשמעים כצלילים צורמים במיוחד אשר מרחיקים אותם מהסביבה. זה אמצעי נהדר שכן הוא לא פוגע באף יצור חי כולל גם במזיק עצמו - שפשוט בוחר להסתלק מהאזור.


שימוש במלכודות שונות

מלכודות הן אמצעי נהדר של הדברה אשר מוצלח מאד כאשר מדובר על מכרסמים שונים שמזיקים לאזור. אפשר להציב מלכודות עם פיתיונות ברחבי הבית והחצר, כאשר ליושבי הבית קל להתחמק ולהיזהר מהם. שימו לב שאם מדובר על הדברה של נחשים לא מספיק להציב מלכודת- יש לקרוא ללוכד נחשים מקצועי. בכל מקרה ברגע שאתם רואים מזיק שאינכם מזהים לחלוטין, מומלץ ליצור קשר עם שירותי הדברה שיסבירו לכם מהם הצעדים שאפשר לנקוט.
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010