כתבות נבחרות

הנהלת חשבונות
שירותי הנהלת חשבונות

כל עסק ולא חשוב מה היקף המחזורים שלו, חייב לוודא כי כל הנושא החשבונאי מנוהל בו בצורה תקינה על כל המשתמע מכך, כולל בהקשר לרשויות המס השונות. לשם כך, יש צורך בשירותי הנהלת חשבונות מקצועיים אשר ידאגו שכל פעילות העסק מבחינה כספית תתבצע בהתאם לחוק.

הנהלת חשבונות נועדה לספק ללקוחות מידע ושירותים חשבונאיים בנושאים כמו: תזרים מזומנים, מחזור העסקים, דו"חות רווח והפסד תקופתיים וכדומה. הנהלת חשבונות מקצועית ואמינה מספקת ללקוחות מעבר למה שמחוייב בחוק והיא מסוגלת לנתח את המידע השוטף המתקבל מההתנהלות החשבונאית של העסק בכל משרד רואי חשבון כדי להגיע למסקנות חשובות לגבי התנהלות העסק ועתידו.

הנהלת חשבונות לעסק קטן

כאשר מדובר בהנהלת חשבונות לעסק קטן העניין פשוט יותר מהנהלת חשבונות לעסק גדול ומורכב. בעסק קטן מרוכזים כל העניינים הפיננסיים בידי אדם אחד בדרך כלל והתנהלות הנהלת החשבונות תיעשה מולו בעיקר. רמת הביזור הנמוכה והשליטה יותר נוחים בתנאים אלה.

הנהלת חשבונות של עסק קטן תגלה מידת אחריות גבוהה יותר מכיוון שהעסק, בניגוד לעסק גדול, אינו מעסיק יועצים רבים מתחומים פיננסיים שונים ולכן על הנהלת החשבונות להפגין מעורבות וייעוץ ברמה גבוהה יותר. שירותי ניהול חשבונות לעסקים קטנים יכולים לענות על כל הצרכים הבסיסיים כשמדובר בפעילות עסקית קטנה יחסית, עם כמות ספקים ולקוחות מצומצמים, מספר קטן של עובדים ומחזור עסקי קטן.

הנהלת חשבונות לעסקים גדולים

הנהלת חשבונות לעסקים גדולים כרוכה בעבודת צוות מיומנת. מנהל חשבונות של חברה גדולה חייב להיות מעורב גם בכל הקשור להתנהלות הפיננסית שלה במיוחד בגלל הנטייה בחברות כאלו לביזור תחומי האחריות השונים והאפשרות שדברים יפלו בין הכסאות. עסקים בקנה מידה גדול מצריכים מיומנות רבה של ניהול חשבונות ועבודה מול בנקים, ספקים רבים ולקוחות רבים, ריבוי עובדים ואף התנהלות החברה בחו"ל במידת הצורך.

כמו כן, נדרש קשר מול משרד רואה חשבון לשם ניהול פיננסי בכיר של כספי העסק וגם למטרת ייעוץ עסקי. פנייה אל רואה חשבון בתל אביב או בכל חלקי הארץ תהיה שלב הכרחי בכדי להוביל התפתחות וצמיחה מבחינה עסקית.

הנהלת חשבונות חיצונית

כדי שהנהלת חשבונות תהיה יעילה יותר מומלץ להחזיק בשירותי הנהלת חשבונות חיצוניים לעסק ולא מתוך העסק. הנהלת חשבונות כזו תהיה יותר אובייקטיבית ולא תסבול מלחצים פנימיים העלולים להזיק לחברה עצמה.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010