כתבות נבחרות

יעוץ משכנתא
יעוץ משכנתא מוצלח טומן בחובו כמה שלבים עיקריים. תחילת הדרך הינה הבנת היכולות הכלכליות שלכם, תוך התייחסות למספר אלמנטים מרכזיים – מצב החיסכון שלכם בנקודת זמן נוכחית, שוויה של הדירה, יכולת ההשתכרות החודשית וכן מה הן הציפיות לגבי העתיד. לאחר שמבינים את כל האלמנטים הללו, יעוץ משכנתא מסוגל להגיע לשלב הבא, המהווה את ליבת התחום החשוב ביותר – בחינת ההצעות המגוונות של הבנקים השונים, וזאת במטרה למצוא את מסלול המשכנתא אשר מתאים ביותר עבורכם. הליך זה, במידה והוא מתרחש על הצד הטוב ביותר, יכול לחסוך לכם במשכנתא עשרות אלפי שקלים ולהוריד במידה ניכרת מכם את הנטל של לקיחת המשכנתא.

איך לבחור יעוץ משכנתא?
ברור לכולם כי נטילת משכנתא היא צעד גדול ומסורבל בחיים שלכם וכי רובכם אינם מבינים בעולם המשכנתאות, אם כן מדוע לא כולם בוחרים להשתמש בשירות של יעוץ משכנתא? הסיבה כנראה אינה ברצון של חיסכון עלויות, אלא דווקא בפחד מלבזבז כסף לשווא כאשר מדובר בשוק יעוץ משכנתא. כיום אין רגולציה ופיקוח לגבי מי יכול לתפקד בתור יעוץ משכנתא ומי לאו, כל אחד מכם יכול כרגע להחליט שאתם מספיק מוכשרים ולפתוח בקריירה שניה של יועץ משכנתאות ולכן יש מספר דברים שעליכם לבדוק לפני שאתם לוקחים יעוץ משכנתא.

* ניסיון בייעוץ משכנתאות – אין חכם כבעל ניסיון אמרו חז"ל ואמרה זו נכונה כמעט לכל תחום בחיים, ניסיון של יועץ המשכנתאות הוא קריטי ביותר כמו בהליך של מחזור משכנתאות. בטרם אתם מתחילים את עבודתכם עם יעוץ משכנתא, תשאלו אותו מה הניסיון שלו בתחום ותנסו לברר לעומקם של דברים מאיפה בכלל הוא מגיע לתחום. בדרך כלל יועצי משכנתאות הם לא אנשים בתחילת הקריירה שלהם, אלא אנשים אשר עבדו בתחומים כלכליים ופיננסיים אחרים ורק לאחר שהם רכשו מספיק ידע וניסיון, פנו לתחום יעוץ משכנתא.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010