כתבות נבחרות

עסקים למכירה
עסקים למכירה – למה למכור?

לעיתים אתם נמצאים בדילמה לא קטנה. הקמתם עסק ונתתם לו שם מיוחד, גדלתם וגידלתם אותו במשך שנים וראיתם מהעסק ברכה לא קטנה, אבל מגיע רגע שבו אתם חייבים לעשות חושבים לגבי מכירת העסק והסיבות לכך יכולות להיות רבות ומגוונות. לא כל עסק חייב לשרת את בעליו לנצח, ולעיתים מוטב למכור עסק במצב טוב מאשר לחזות בו מתדרדר ללא תקנה, חלילה.

סיבות למכירת עסק

עסקים למכירה נמצאים במצב הזה מכמה סיבות שונות. לעיתים הסביבה הכלכלית השתנתה מאז הוקם העסק לפני כך וכל שנים, או שהשינויים הטכנולוגיים יותר מידי מורכבים עבורכם, או שהשינויים בטעם הצרכנים כבר לא ממש מדברים אליכם ולידכם מוקמים עסקים צעירים באותו תחום של פעילות אשר נמצאים עם היד על הדופק בכל הקשור לטעמם של הלקוחות, ומאפילים עליכם בצורה משמעותית. בנוסף לכך, עסקים למכירה מוצעים גם עקב קשיי נזילות וחוסר יכולת למשוך מזומנים מספיקים מן העסק, כלומר בעיית תזרים קשה ביותר.

עסקים למכירה – פרישה בכבוד

לעיתים אנשים מעמידים עסקים למכירה  או זכיינות למכירה בגלל שהם רוצים לפרוש בכבוד ולא להיקלע למצב אשר בו ירד העסק מערכו בסופו של דבר. עסקים למכירה מסיבה זו יהיו עסקים רווחיים ומאד כדאיים לרכישה. כמו כן יש עסקים למכירה שהם עסקים משפחתיים כאשר דור ההמשך אינו מעוניין להמשיך עוד את העסק. במקרים אלה עדיף למכור את העסק כל עוד הוא במצב טוב ורווחי ולא לחכות לזמן אשר בו יהיה בתחתית.

עסקים למכירה – איך מוכרים?

עסקים למכירה לא עושים כל יום. רוב האנשים שיש להם עסקים למכירה או הזדמנויות עסקיות יעשו זאת פעם אחת בחיים. על כן מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע (כגון איש תיווך עסקים בתל אביב) אשר יוכלו לעזור לכם בכל התהליך וגם לזהות את הקונה המועדף ולא להסתבך עם שרלטנים ושאר רמאים שנמצאים בשטח. מכירת עסק צריכה להיעשות באותו אופן שבו ניגשים לרכישת עסק ויש לדעת מי מעומד מולכם ומה היכולות האמיתיות שלו. למרות שמדובר לא אחת בחוויה רגשית לא פשוטה הרי עסקים למכירה יכולים להיות הדבר הנכון ביותר לעשות.


 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010