כתבות נבחרות

שיקום הפה
שיקום הפה לילדים

אין עוררין על העובדה כי טיפולי שיניים יכולים להיות לא נעימים בלשון המעטה גם למבוגרים וגם לילדים. מבוגרים על פי רוב מבינים כי ככל שיקדימו לבצע את הטיפול הנדרש כן יוטב להם, והם מסוגלים להתמודד עם הקושי הכרוך וחוסר הנעימות שמגיעים עם טיפולי השיניים השונים, אך אצל ילדים יש לעיתים קושי בהבנה כזו והתנגדות לטיפול במקרים כאלה ואחרים. אם כן, על מנת למנוע טיפולי שיניים מורכבים אשר כוללים גם שיקום הפה מומלץ לקחת את הילדים לביקורת תקופתית אחת לחצי שנה, וכמו כן להקנות להם הרגלי היגיינה טובים ביותר כבר מגיל צעיר.

שיקום הפה לילדים – טיפול לא נפוץ


טיפולי שיקום הפה לילדים נועדים למצבים שבהם הילד מאבד שן בעקבות מכה חזקה או בעקבות עקירת שן. ילדים אינם זקוקים באופן שגור לטיפולי שיקום הפה כמו מבוגרים הזקוקים לכתרים או מבנים מורכבים באחוזים הרבה יותר גדולים. טיפולי השניים לילדים מתרכזים ברוב המקרים בטיפולים משמרים כמו סתימות, טיפולי שורש, עקירת שן או טיפולי יישור שיניים.

שיקום הפה לילדים על ידי רופא מומחה לילדים

כאשר נחוץ לעשות לילד טיפול שיקום הפה יש לעשות זאת על ידי רופא המומחה לטיפול בילדים ולא על ידי רופא למבוגרים. רופא ילדים מכיר את שיטות ההרגעה לילדים ויוכל לבצע את הטיפול בצורה הרבה יותר חלקה ונוחה לילד. לא מומלץ להרדים ילדים לחלוטין ורק במקרים מאד מיוחדים עושים זאת. יש רופאים המשתמשים בגז צחוק כדי להרגיע את הילד ולהסיר את פחדיו.

למה מפחדים ילדים מרופא השיניים?

הפחד מרופא השיניים איננו מולד! הפחד של הילד נובע מסיפורים שהוא שומע סביבו אודות טיפולי שיניים כואבים והוא מפתח פחד עוד לפני שראה רופא שיניים בחייו. הדרך הנכונה למנוע פחדים היא לא לספר לילד ולהפחיד אותו בעניין זה ולקחת אותו למרפאה בגיל צעיר. במרפאת שיניים לילדים תמיד מצוייה אווירה נוחה עם משחקים ועיצוב חדר ההמתנה באופן לבבי. כך יקבל הילד את הרושם הנכון ולא יפתח תראומה או פחד מפני טיפולי שיניים מורכבים יותר בעתיד כמו עקירות שיניים, סתימות או אפילו השתלות שיניים.

 
© כל הזכויות שמורות ל Pencil - אין להעתיק מאמרים מהאתר. 2009-2010